A mozgás öröméről szólt a nyugdíjas sportnap - 2021. május 28.

A Nyugdíjasok Klubjainak Megyei Jogú Városi Szövetsége 2021. május 28-án 23. alkalommal rendezte meg MOZDULJ! elnevezésű sportversenyét a  Kecskeméti Arborétumban.

A járvány miatti közel nyolc hónapos kényszerszünet után ez volt első, nagyobb tömeget megmozgató esemény, így érthető volt a szokásosnál is nagyobb várakozás.  A hivatalos kezdésnél már jóval korábban gyülekeztek a csapatok és a szépszámú szurkoló közönség, vidáman üdvözölve egymást.

A program ünnepélyes megnyitóval kezdődött, melyen dr. Szeberényi Gyula Tamás alpolgármester és Szalókiné dr. Kiss Katalin, a szövetség elnöke, majd Probojáczné Túri Éva elnökhelyettes, a verseny szervezője köszöntötte és biztatta a résztvevőket. Jelenlétével megtisztelte a rendezvényt Horváth Attiláné, a kecskeméti Városi Szociális Közalapítvány kuratóriumi elnöke, a KözösségÉpítő Kecskemét Helyi Közösség konzorciumvezetője és Libor Zoltán, a város Idősügyi referense is.

A versenyre 27 hat fős csapat nevezett, akik – a szurkolók hangos biztatása közepette – hat állomáson mozgásos ügyességi játékokban mérték össze tudásukat. A feladatok között szerepelt kapura rúgás, precíziós szlalomozás egy labdával megrakott talicskával, kislabda dobás, expanderezés, olimpiai ötkarikás célba dobás.

Az egyes állomásokon a versenyzők teljesítményét az állomásvezetők pontokkal értékelték, akik munkáját az „Egy iskola - egy klub” mozgalom keretében az Arany János Általános Iskola tanulói segítették. A verseny végén a csapatok egy, a sporttal és az egészséges életmóddal, valamint az olimpiával kapcsolatos totót töltöttek ki.

Bár a verseny mottója „Nem a győzelem, a részvétel a fontos.”, a versenyzők mégis igénylik  teljesítményük értékelését. A pontszámok összesítésének eredményeként első helyezett lett a Széchenyivárosi Nyugdíjas Klub, második helyezést ért el a Ballószögi Őszirózsa Nyugdíjas Klub első csapata, míg a bronzérem a Hírös Város Nyugdíjas Klub első csapatához került. Az esemény zárásakor a vetélkedő csapatok a részvételt igazoló oklevél mellett édességcsomagot kaptak, az 1-3. helyezettek egy-egy kupát is hazavihettek. A telitalálos-totót kitöltő csapat szintén jutalmat kapott.

A résztvevők a verseny befejeztével vendéglátásban (pogácsa, ásványvíz) részesültek.

A versenyen használt sporteszközök és a kísérőprogramként biztosított játékok beszerzésére, a vendéglátásra és a jutalomra a TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01414 azonosítószámú „Intergenerációs programok a szebb nyugdíjas évekért" című projekt adott lehetőséget.

Büszkék lehetünk nyugdíjasaink küzdőszellemére, fizikai teljesítményére, állóképességére, környezettudatos magatartására. Öröm volt látni a csapatok ötletes, egyre színesebb sportdresszét. A jó hangulathoz a szép környezet, a jó időjárás is hozzájárult. A verseny igazi közösségkovácsoló rendezvény volt, a mozgáson kívül módot adott beszélgetésre, ismerkedésre, az otthonról hozott finomságok közös elfogyasztására. Megállapítható, hogy a rendezvény célja – a közösségépítés, -erősítés mellett az idősödő korosztály fizikai és mentális egészségi állapotának megőrzése a mozgás, a sport, illetve a közösséghez tartozás élménye, öröme által – teljesült.

Köszönetünket fejezzük ki az arborétum dolgozóinak a hely biztosításáért, a nyugdíjas szövetség vezetőinek a lebonyolításért, a rendezőgárdának és a diákoknak a segítségért, Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzatának az anyagi támogatásért, s nem utolsó sorban azoknak, akik a TOP-os pályázathoz segítséget nyújtottak.

Az alábbi linkek is tanúbizonyságát adják a jó hangulatnak. Reméljük, hogy a fotók és a videók megtekintése többeknek kedvet ad úgy a napi mozgáshoz, mint a következő sportversenyen való részvételhez.

A Gong Rádió MOZAIK c. műsorblokkjában a rendezvényről beszélgetés hangzott el Probojáczné Túri Éva elnökhelyettessel. A beszélgetés itt hallgatható meg:

2021. június 2.