Gyermekkorunk puzzle-darabjai című kiállítás a Szent Miklós-templom dísztermében 2022. április 7-10.

2022. április 7-én a Szent Miklós-templom (Barátok temploma) dísztermében Gyermekkorunk puzzle-darabjai címmel négynapos kiállítást rendeztünk az 1950 és 1990 közötti négy évtized gyermekeinek életéből, életéről. Több mint száz játék, használati tárgy, ruha, iskolai eszköz, fotó segítségével képet kaphattak a látogatók az említett időszak öltözködéséről a csecsemőkortól a tinédzser korig - sőt, még a felnőttek öltözékéről is. A bölcsőben fekvő pólyásbaba környezetében – sok egyéb érdekesség mellett – 60 éves keresztelő terítőt, 70 éves mellénykét, rékliket, rugdalódzókat láthattunk. Volt komplett kisdobos- és úttörő-egyenruha, egyen diáksapka. A sokféle társas- és fejlesztőjáték mellett helyet kapott a pedálos gokart, a faroller, az állítható, csavaros korcsolya, kulccsal felhúzható őzike, csipogó kutyus, keljfeljancsibaba, hintaszék. Az iskolaszerek között palatábla, kalamáris, bizonyítványok, füzetek, könyvek, oklevelek, iskolaköpeny, tornadressz volt kiállítva. De hangszerek, elsőáldozási, bérmálkozási relikviák, hittankönyv is akadt.

A felsorolás csak töredéke a gyűjteménynek, amely emlékezésre, beszélgetésre, mesélésre késztette a látogatókat.

A kiállítást Engert Jakabné alpolgármester asszony nyitotta meg, s dicsérte a kiállítást. A Református Pálmácska Óvoda Csillag csoportja hangulatos, tavaszi műsora tette ünnepélyesebbé a megnyitót. A kiállítás csütörtöktől vasárnapig 10 és 16 óra között volt látogatható. Örömünkre sokan megtekintették, és a vendégkönyv bejegyzései őrzik tetszésnyilvánításukat.

A gazdag kiállítási anyag gyűjtését, biztosítását, gondos előkészítését a következő családoknak, személyeknek köszönjük: Simon József és családja, Diószegi Irén és családja, Kissné Agárdi Erzsébet és családja, Bánfi Jánosné és családja, Benkóné Makai Mária és családja, Bárczy Zoltán és családja. Kisebb készlettel egészítették ki a gyűjtemény: dr. Fonyódi Lajosné, Berente Antalné, Kiss Józsefné, Bernhardt Ágota, dr. Gazsó Katalin.

Köszönjük a kiállítás rendezését a következőknek: Lángné Nagy Mária, Némedi Erzsébet, Huszka Józsefné, Fodor Erika, Kissné Agárdi Erzsébet, Bánfi Jánosné, Juhászné Balasi Franciska, dr. Fonyódi Lajosné, Bárczy Zoltán, Kiss Sándor, Szabó Istvánné

Hálás köszönet a kiállítás anyagának őrzésért, illetve a teremőrök, háziasszonyok szervezéséért az alábbi klubtársainknak:

Korpácsi Miklósné és a Széchenyivárosi Nyugdíjasklub, Szabó Ilona és a Széktói Nyugi Klub, Nagy Sándorné, Halasi Jánosné, Szabó Józsefné és a Pacsirta Nyugdíjasklub.

Rajtuk kívül köszönet mindenkinek, aki munkájával hozzájárult a kiállítás megrendezéséhez vagy személyes tárgyaival gazdagította azt.

Ez alkalommal mutatta be Libor Zoltán főtanácsos a kiállítás címével azonos címmel készült 160 oldalas, képekkel illusztrált kiadványt. Szerzői azok a szülők, dédszülők, nagyszülők és unokák – tizenéves kortól a 90 évesekig –, akik a múlt évben részt vettek a Gyermekkorunk puzzle-darabjai címmel hirdetett műveltségi játékban. Interjúkat, visszaemlékezéseket találunk a kiadványban, amelyhez Szemereyné Pataki Klaudia polgármester asszony, Szalókiné dr. Kiss Katalin, Szövetségünk tiszteletbeli elnöke és Libor Zoltán főtanácsos írt ajánlást.

A kiadvány szerzői a helyszínen tiszteletpéldányokat vettek át. Már a bemutatáskor – majd a kiállítás ideje alatt – sokan vásároltak belőle. Ugyanis a kiadvány egy része eladásra kerül, s a bevételt egy kárpátaljai nyugdíjas otthon megsegítésére ajánlottuk fel.

Köszönetet mondunk a kiadvány megjelenését támogató következő gazdasági alakulatoknak:

Univer Zrt., Építő Simon Kft., Zöldségtermesztési Kutató Intézet Zrt.

Az alábbi linkek a rendezvényről szólnak:

2022. április 19.