Jubilált a nyugdíjas torna 2019. december 13.

2019. december 13-án mintegy 200 nyugdíjas "tornász" ünnepelte a Kecskeméti Református Kollégium Konviktusában, hogy több mint 10 éve annak, hogy elkezdődött a nyugdíjas torna. Király József önkormányzati képviselő jóvoltából azóta használhatják a Burga utcai Tatami Centrumot, ahol jelenleg hetente nyolc csoportban van lehetőség a testmozgás ezen formáját gyakorolni a testnevelők - Németh Zoltánné, dr. Bodóczky Lászlóné és Marincsák Ferencné - vezetésével. Ez az idén 272 alkalmat, s összesítve 8.303 részvételt jelentett. Egy-egy foglalkozáson tehát átlagosan 30,3 fő tornázott ezen a helyen. Szintén Király József támogatásával a Jász utcai fallabda pályán is működik egy csoport, melyet Bende Józsefné vezet. Itt - egy kisebb befogadóképességű teremben - heti két alkalommal átlagosan 15 fő tornázott.

Mindezeket Probojáczné Túri Éva, a nyugdíjas szövetség általános elnökhelyettese, a nyugdíjas torna lelkes szervezője, az est háziasszonya mondta el bevezetőjében. Ezt követően dr. Szeberényi Gyula Tamás alpolgármester és dr. Hajdú Lajosné, a nyugdíjas szövetség elnökhelyettese köszöntötték a vendégeket. A jó hangulatot a Hunyadivárosi Nyugdíjas Klub tagjainak műsora alapozta meg vicces népdalcsokorral, és a napjaink vonatközlekedési problémáihoz kapcsolódó táncával. Ezután egy fergeteges kánkán produkció aratott hatalmas sikert.

Ezt követően Probojáczné Túri Éva számolt be a Nyugdíjas Tornász Klub ez évi munkájáról.

Májusban örökbe fogadták a „Béke Fáját” egy ünnepség keretében, melyen az Árpádvárosi óvodások és a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 2. osztályos tanulói adtak műsort, majd virágokkal borították el a fa környékét, amit azóta is ápolnak.

Május 21-én és 22-én négy busszal közel 200 fővel kirándultak Visegrádra, ahol a Fellegvárba való felmászás után a Salamon Tornyánál korabeli ruhákba öltözött vitézek várjátékokat mutattak be a csoportnak. A Királyi Palota csodáinak megtekintése után a napot egy hajókirándulással zárták a Duna-kanyarban.

Ezután az „alapító tagok” jutalmazása következett. Nagy taps fogadta Fodor Istvánné Editkét, aki már elmúlt 85 éves, de 10 éve rendületlenül jár tornászni. Ulrich Józsefné, Farkas László, Dunai Zoltánné, Jarábik Anna,Tóth Istvánné, Fuxreiter Andrásné, Várnagy István, Várnagy Istvánné, Csák Juli, Kohári Gyuláné, Csuti Lajosné, Korpáné Puskás Mária és Vágvölgyi Györgyné szintén az alapító tagok közé tartoznak, s azóta is rendszeres résztvevői a foglalkozásoknak. Két testnevelő: Marincsák Ferencné és dr. Bodóczky Lászlóné, valamint Probojáczné Túri Éva szervező is 10 éve végzi munkáját.

A résztvevők elmondták, hogy a foglalkozásokon nagyon jó a hangulat, az órák változatosak, vannak zenés tornák, illetve többször kitérnek a különböző betegségcsoportokra is. Népszerű például a csípő-, a vállízületi- és a csontritkulás elleni torna. Egészségügyi felvilágosítás keretében a vezetők mindig hangsúlyozzák a mozgás fontosságát, melynek elengedhetetlen kelléke a megfelelő mennyiségű és minőségű ivóvíz fogyasztása. E cél megvalósítását anyagilag is támogatta Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata, melyet nagyon köszönünk és a következő évben is remélünk.

Köszönjük a Kecskeméti Református Kollégium Konviktusának, hogy most is helyet biztosítottak a záró rendezvénynek, valamint az est lebonyolításában közreműködők segítségét.

Ismételten köszönjük Király József önkormányzati képviselő felbecsülhetetlen értékű támogatását és a testnevelők, s nem utolsó sorban Probojáczné Túri Éva szervező munkáját, akik nem csak a mozgás örömét és hasznosságát biztosították a résztvevőknek, de igazi közösséget is teremtettek.

A közös vacsora után a résztvevők fiatalokat megszégyenítő tempóban járták a táncot záróráig.

Az eseményről a média is tudósított. A fotók és a videó hűen adják vissza az est kiváló hangulatát.

2020. január 9.