Küldöttgyűlés a Nyugdíjasok Klubjainak Megyei Jogú Városi Szövetségénél 2021. szeptember 3.

A korábbi években az előző évi beszámolót tárgyaló küldöttgyűlés megtartására mindig márciusban került sor. Mint annyi mindent, ezt is felülírta a járványhelyzet. Így 2021. szeptember 3-án az Idősgondozó Szolgálat Kápolna utcai telephelyén került megrendezésre az idei küldöttgyűlés, melyen az 58 küldöttből 43 fő vett részt. A küldöttgyűlésen megjelent Libor Zoltán főtanácsos, az önkormányzat idősügyi referense is.

Elsőként Szalókiné dr. Kiss Katalin elnök számolt be a 2020-ban végzett munkáról (beszámoló mellékelve).

Ezt követően az elnökség tagjai bővebben ismertették a területükön 2020-ban végzett munkát, s részletes tájékoztatást adtak a 2021-ben már elvégzett és az év hátra levő részében tervezett feladatokról.

A küldöttek közül többen szóltak az információáramlás nehézségeiről, miszerint egyes klubtagok nehezen érhetők el, mert nem rendelkeznek számítógéppel, míg mások nem nézik meg rendszeresen a küldött üzeneteket. Több klub tagjai nem tudnak a szokott helyen – általában iskolában – összejönni a korlátozó intézkedések miatt. Kedvező időjárás esetén szabad téren meg tudják rendezni programjaikat, de mi lesz a rossz idő beköszöntével? Javaslatot és segítséget kértek a szövetségtől és a klubvezetőktől.

Ezt követően dr. Gazsó Katalin elnök ismertette a Felügyelő Bizottság jelentését, miszerint az iroda és az elnökség 2020. évi munkája, pénzügyi gazdálkodása jónak, felelősségteljesnek és takarékosnak minősíthető.

A küldöttek a szövetség 2020.évi munkájáról szóló beszámolót, a 2020.évi gazdálkodásról adott tájékoztatást, a 2021. évi feladatok meghatározását és a 2021. évi pénzügyi koncepciót, valamint a 2022. évi választás előkészítésére javasolt Jelölő Bizottság tagjait egyhangúlag elfogadták, a Felügyelő Bizottság jelentését tudomásul vették.

Az alábbi fotókon a küldöttgyűlés résztvevői láthatók.

2021. szeptember 24.