Újra dalra fakadtunk 2021. október 1.

2021. október 1-jén rendeztük meg a hagyományos „ARANYFÜRT” népdaléneklési bemutatót, amit az elmúlt évben a járvány miatt nem tarthattunk meg. Sajnos, ebben az évben az együtteseknek nem volt lehetőségük a próbákra, mivel nem mehettek be iskolákba, közösségi házakba. Ezért az elnökség úgy döntött, nem lesz zsűri, nem lesz minősítés, és a szűkebb értelemben vett népdalok műsorra tűzésétől is eltekintünk. Az volt a cél, hogy együtt legyünk, együtt énekeljünk, és ne engedjük megszakadni a hagyományt. Gondot okozott, hogy a megszokott helyen, a Szentcsalád Plébánián nem tarthattuk meg a rendezvényt, így – szűkebb körülmények között – az Idősgondozó Szolgálat Kápolna utcai helyiségében került az megrendezésre. A helyiség zsúfolásig megtelt – szék sem jutott mindenkinek –, s aki ott volt, nem bánta meg, mert egy fantasztikus eseménynek lehetett tanúja.  Hat együttes és nyolc szólóénekes előadásában, valamint szebbnél szebb fellépő ruhákban gyönyörködhettünk.

Fellépő együttesek: Hírös Város Népdalkör, Pacsirta Nyugdíjas Klub Népdalkör, Műkertvárosi Gyöngyvirág Együttes, Nyitnikék Nyugdíjas Klub, Hunyadivárosi Nyugdíjas Klub, Napsugár Nyugdíjas Klub

Szólóénekesek: Domonkos Klára, Szabó Sándorné, Mészáros Lajosné, Farkas Imréné, Barta Jánosné, Halasi László, Berta Terézia, Bene Lászlóné

A rendezvény szervezője és házigazdája – a korábbiakhoz hasonlóan – Probojáczné Túri Éva elnökhelyettes volt.

Közel 100 fő vett részt a rendezvényen. Az együttesek édességből és fűszerekből álló csomagot kaptak, a szólóénekeseket pedig egy tábla Mozart csokoládéval jutalmaztunk. Ezzel is felidéztük, hogy október elseje a ZENE, de egyben az IDŐSEK világnapja is. Mindkettőről megemlékeztünk Kodály Zoltán mondásával, mely így szól: „Legyen a zene mindenkié.”

Egy nagyon jó hangulatú délelőttöt tölthetett el a szépszámú nézősereg, csodálatos műsorszámokat hallhattunk. Köszönjük a helyet biztosító munkatársak odaadó segítségét, a nyugdíjas szövetség munkatársai munkáját, az Idősügyi Tanács anyagi hozzájárulását.

Az eseményről készült képgaléria Kiss Sándor fotóit tartalmazza.

2021. október 6.