Ünnepi évértékelő összejövetelt tartott a nyugdíjas szövetség 2021. december 14.

2021. december 14-én a Nyugdíjasok Klubjainak Megyei Jogú Városi Szövetsége a klubvezetők, az elnökségi és a felügyelőbizottsági tagok részvételével ünnepi évértékelő összejövetelt tartott a Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központban.

Szalókiné dr. Kiss Katalin elnök röviden áttekintette az idei év eseményeit. Elmondta, hogy a járvány ellenére a hagyományos programok jelentős részét, ha módosított formában is, de sikerült megvalósítani, s emellett egy új, a Gyermekkorunk puzzle-darabjai c. háromfordulós online műveltségi vetélkedő is sikeresen zárult.

Nyugdíjasainkat Rózsa Bora, a Vásárhelyi Iskola 8. évfolyamos tanulója népdalcsokorral, Simon Zsófia, a Mercedes-Benz Iskola 9. évfolyamos diákja szavalattal köszöntötte.

Az ünnepségen került sor – a nyugdíjas szövetség javaslatára – Kecskemét Megyei Jogú Város Idősügyi Tanácsa elismeréseinek átadására.

Elismerésben részesültek:

Almási Jenőné, a Kada Elek Nyugdíjasklubot segítő sokéves önzetlen szervező, valamint a Béke Szigete Nyugdíjasklub vezetőjeként végzett eredményes közösségteremtő munkájáért;

Lenkei Elekné, a Pacsirta Nyugdíjasklub és a Pacsirta Népdalkör vezetőjeként végzett többéves önzetlen szervező, értékteremtő, értékőrző munkájáért, mellyel hozzájárult a város kulturális életének gazdagodásához, jó hírnevének növekedéséhez;

Dr. Magyari Béláné, a Nyugdíjas Pedagógus Természetjárók Egyesülete elnökeként végzett több évtizedes áldozatos szervező és sikeres közösségteremtő munkájáért;

Libor Zoltán, a kecskeméti polgármesteri hivatal főtanácsosa, a város idősei iránt tanúsított figyelemért, megbecsülésért, valamint a Nyugdíjasok Klubjainak Megyei Jogú Városi Szövetsége és tagszervezetei munkájának segítéséért.

Az országos központi ünnepség elmaradása miatt itt vehette át dr. Magyari Béláné a Nyugdíjasok Országos Szervezete (NYOSZ) által adományozott díszoklevelet és könyvjutalmat is.

A megjelenteket köszöntötte Király József, a 8. egyéni választókerület képviselője is. Választókerülete támogatási programja révén nyílt lehetőség a klubvezetők, az elnökség és a felügyelőbizottság tagjainak jutalmazására, az évek óta társadalmi munkában végzett tevékenységük megköszönésére.

Kiss Sándor fotói felidézhetik az esemény jó hangulatát.

2022. január 3.