Virtuális térben zajlott le a 11. Városi Bibliaismereti vetélkedő 2021. december 14.

Ó, mily szép és mily gyönyörűséges, ha a testvérek egyetértésben élnek!”

(Zsoltárok könyve 133:1)

A kecskeméti Nyugdíjasok Klubjainak Megyei Jogú Városi Szövetsége és Kecskemét Megyei Jogú Város Idősügyi Tanácsa a kecskeméti egyházak támogatásával, a Kecskeméti Evangélikus Egyházközség szakmai irányításával 11. alkalommal hirdette meg még júliusban a Városi Bibliaismereti vetélkedőt.  A vetélkedő tervezett időpontja 2021. november 19. volt.

A járványhelyzet súlyosbodása miatt elnökségünk – egyetértésben a Kecskeméti Evangélikus Egyházközség elnökével, Kis János lelkész úrral – úgy határozott, hogy mindannyiunk egészségének védelme érdekében a vetélkedőt online módon bonyolítjuk le. Sajnálattal vettük tudomásul, hogy a változtatás nemcsak egy kellemes együttlétet, lelki feltöltődést jelentő közösségi alkalomtól foszt meg bennünket – versenyzőket, érdeklődő közönséget, vendégeket, szervezőket, segítőket egyaránt –, hanem szövetségünk működésére is hátrányosan hat.

Az „Egy iskola – egy klub” mozgalom hagyományainak megfelelően változatlanul négyfős csapatok jelentkezhettek, de most nem volt kikötés, hogy csak a klubok neve alatt lehet jelentkezni. A csapatokat két nyugdíjas és két fő 7-10. osztályos tanuló alkották.

A verseny témájának Kis János lelkész úr Sámuel első és második könyvét javasolta.

A jelentkezők e-mailben kapták meg a tíz feladatot tartalmazó feladatlapot, melyben szövegalkotás, szövegrész beazonosítása, bibliai jelenet(kép) leírása, totó, rejtvény szerepeltek. A megoldásokat szintén e-mailben kellett beküldeni.

A csapattagok keresték és meglelték a módját az együttmunkálkodásnak. Voltak, akik a valóságos térben a távolságtartás és egyéb biztonsági óvintézkedések betartása mellett, míg mások a modern kommunikációs eszközöket segítségül híva dolgoztak a feladatokon. A feladatokról a versenyzők elismeréssel szóltak, kiemelve azok érdekességét, változatosságát, hangsúlyozva azok kellő nehézségi fokát is.

A vetélkedő értékelő és díjátadó rendezvényére 2021. december 14-én került sor a Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központban.

Kormányosné Makai Eszter elnökségi tag, a verseny szervezője és Szalókiné dr. Kiss Katalin elnök köszöntője után két diák műsorral kedveskedett a résztvevőknek.  Simon Zsófia, a Mercedes-Benz Iskola 9. évfolyamos tanulója fuvolán játszott, Bukovinszky Lara, a Bolyai János Gimnázium 11. évfolyamos diákja részletet olvasott fel Dávid énekéből.

Kis János igazgató lelkész a verseny értékelése során elmondta, nem volt könnyű a feladat, mivel Sámuel két könyve nem rövid, komoly történelmi kort ölel át rengeteg névvel, évszámmal. Ennek ellenére sok kiváló megoldás született, s örvendetes a jelentkezők nagy száma. Összesen 38 csapat (152 fő) jelentkezett, s közülük 26 csapat (104 fő) nyújtott kimagasló teljesítményt. A csapatok képviselői Kis János lelkész úrtól és Szalókiné dr. Kiss Katalin elnöktől vették át az emléklapot és az ajándékot.

Első helyezett lett a Jókai Klub csapata. Megosztott második helyen végzett a Bárczy Zoltán, dr. Kovács Katalin, Kovács Irma, valamint Muliter Gézáné által vezetett csapat. Harmadik helyezést ért el a Sion Nyugdíjasklub csapata.

Már hagyomány, hogy az első helyezett egy évre hazaviheti a győztesnek járó kupát, amit Kis János igazgató lelkész adott át.  Az idei nyertes dr. Szeberényi Gyula Tamás alpolgármestertől az önkormányzat nevében egy hatalmas ajándékcsomagot vehetett át. Az alpolgármester gratulált a versenyzőknek és a szervezőknek, s elmondta, hogy a vetélkedőknek a koronavírus idején is komoly közösségépítő szerepük van, segítenek a közösségeket tovább éltetni.

Köszönjük a versenyzőknek a részvételt. Bízunk benne, hogy a kijelölt bibliai könyv olvasása, a feladatok megoldása – a téma súlyossága mellett is – értelmes időtöltést, lelki feltöltődést jelentett ebben a járvánnyal terhelt nehéz időszakban.

Köszönjük a Kecskeméti Evangélikus Egyházközség részéről Kis János igazgató lelkész szakmai segítségét, Kecskemét Megyei Jogú Város Idősügyi Tanácsa támogatását.

Külön köszönjük Kormányosné Makai Eszter elnökségi tagnak, hogy az Intergenerációs programok a szebb nyugdíjas évekért (azonosító szám: TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01414) c. pályázat koordinálása mellett – a program e pályázat keretében valósult meg – a vetélkedő feladatainak összeállításában, értékelésében, a záró rendezvény lebonyolításában is kiemelt szerepet vállalt.

Az eseményről a helyi média is tudósított:

https://hiros.hu/kultura/hitelet/atadtak-a-11-bibliaismereti-vetelkedo-dijait videóval

2022. január 3.