Jubileumi nyugdíjasbál 2024. január 19.

2024. január 19-én a Kecskeméti Nyugdíjasszövetség a GAMF étteremben tartotta jó hangulatú farsangi bálját, amely felvezetése volt a jubileumi év során megrendezésre kerülő eseményeknek, programoknak. 2024 jubileumi év a szövetség életében, hiszen a kecskeméti nyugdíjasklubok közössége ebben az esztendőben ünnepli megalakulásának 30. évfordulóját.
 A második alkalommal megrendezett bállal a szövetségünkhöz tartozó nyugdíjas közösségek érdeklődő tagjainak kívántunk színvonalas, szórakoztató programot biztosítani. Emellett ez az alkalom jótékonysági célt is szolgált: a tombolafelajánlások hozadékát a 30. évforduló alkalmából tervezett gálaműsor rendezésére, illetve - az előző évhez hasonlóan - a Varázstáska akció során a hátrányos helyzetű kecskeméti gyerekek iskolakezdésének támogatására kívánjuk felhasználni.
Az est 150 fős vendégseregét Kormányosné Makai Eszter, szövetségünk elnöke köszöntötte. A kecskeméti önkormányzat üdvözletét Lévai Jánosné tanácsnok, önkormányzati képviselő tolmácsolta. A bált dr. Szeberényi Gyula Tamás országgyűlési képviselő nyitotta meg. Szabó Sándor tárogatóművész műsora után Tóth Jánosné, a Hírös Város Klub tagja mondott egy vidám mesét. A Horvát Települési Nemzetiségi Önkormányzat tánccsoportjának bemutatkozása után Redenczki Marcsi humorista szórakoztatta a nyugdíjas bálozókat. A mulatság a Kecskeméti Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat képviseletében a Bolyai János Gimnázium tanulóinak nagy sikert arató nyitótáncával kezdődött. A támogatók jóvoltából kapott nagyszámú tombolatárgy is gazdára talált. Az est moderátora Vass-Eysen Ábel volt, a talp alá való muzsikáról Somogyi Károly gondoskodott.
A bálban vendégeink kellemesen szórakoztak, jól érezték magukat. A vidám, oldott hangulatú esemény a nyugdíjasklubok közötti kapcsolat erősödésében is fontos állomás volt.
Elnökségük köszöni a bál fölött védnökséget vállaló közszereplők bizalmát, a rendezvényt támogató további közszereplőknek, gazdasági szervezeteknek, egyesületeknek, kulturális és oktatási intézményeknek, magánszemélyeknek, a szövetség tagszervezeteinek és tagságának a tombolafelajánlásokat, a szervezéshez nyújtott segítséget. Hálásak vagyunk a rendezvénynek helyet adó GAMF Éttermet üzemeltető Vincze-Nagy Kft. munkatársainak a támogató segítségért, a szövetség elnökségi és felügyelőbizottsági tagjainak az odaadó, fáradságot nem ismerő szervező munkáért.

Az eseményről a helyi média is tudósított:

2024. január 22.