Ugrás a tartalomra

Kecskemét Megyei Jogú Város díjazottjai 1990-től

KITÜNTETŐ CÍMEK ÉS A VÁROS KULCSA KITÜNTETÉS

 

„Kecskemét Város Kulcsa”


2001. - Dr. Bábel Balázs
2003. - Josef von Ferenczy
2006. - Erdogan Erken
2010. - Farkas László
2014. - Mézes Rudolf
2018. – Orosz István

 

„Kecskemét Város Díszpolgára”


1993. - Kálmán Lajos
            Radó Vilmos
1994. - Orosz László
            Prof.Dr. Dömötör Endre
1997. - Bozsó János
1998 -  Gömöri Ferenc
1999. - Dr. Szekér Endre
2000. - Szarka Balázs
2001. - Dr. Ruppert József
2002. - Dr. Svébis Mihály
2003. - Dr. Iványosi Szabó Tibor
2004. - Sántha György posztumusz
            Majoros István
2007. - Farkas Gábor
2011. - Buda Ferenc
2014. - Szemerey Andorné Törös Olga
2015. – Mikulás Ferenc
2019. – Dr. Farkas Gábor

 

 

„Kecskemét Város Tiszteletbeli Polgára”


2000. - Helene Schunk
            Kerényi József
            Fodor Imre
2001. - Thomas Berntsen
2002. - Wolfgang Mecklenburg zu Liddow
2003. - Kodály Zoltánné Péczely Sarolta
2005. - Heinz-Hermann Thiele
2009. - Dr. Csegzi Sándor
2013. - Szmirnov Nyikolaj Nyikolajevics
2017. – Piros Ildikó

 

„Pro Urbe (városért)”


2008. - Varga László lelkész-főigazgató
2012. - Baghet Iskander
2016. – Kerényi György
2020. – Dr. Adorján Mihály posztumusz

 

DÍJAK

 

 „Kada Elek-díj”


1997. - Dr. Mező Mihály
1998. - Farkas Gábor építész
1999. - Juhász István
2006. - Bozóky Istvánné
2007. - Dr. Kerényi József
2008. - Losonczy László
2009. - Boros Pál
2010. - Vásárhelyi Dániel
2011. - Dr. Iványosi Szabó András
2012. - Bács-Kiskun Megyei Építészkamara
2013. - id. Gyergyádesz László
2014. - Lóránd Klára
2015. - Györgyi Károly
2016. – Dr. Brúszel László
2017. – Tokovics Klára
2018. – Kis János
2019. – Öveges László
2020. – Tormási Attila

 

 

„Katona József-díj”


1994. - Erdei Péter
1995. - Túri Endre
1996. - Kiss Katalin és Maczák János
1997. - Buda Ferenc
1998. - Réti Erika és Kiss Jenő
1999. - Szappanos István
2000. - Díszítőművész Szakkör
2001. - Pintér Lajos
2002. - Sirkó László
2003. - Dr. Orosz László
2004. - Heltai Nándor
2005. - Dr. Füzi László
2006. - Vitéz László
2007. - Székelyné Kőrösi Ilona
2008. - Pap Gábor
2009. - Polyák Ferenc
2010. - Horváth Mária
2011. - Dr. Sárközy István
2012. - Pálfy Gusztáv
2013. - Danyi Judit és Hegedűs Zoltán
2014. - Walter Gábor (posztumusz)
2015. – Nagy Ferenc
2016. – Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtár
2017. – Csombor Terézia
2018. – Katona József Emlékház
2019. – Pál Attila
2020. – Dr. Király László György posztumusz

 

 

„Kodály Zoltán-díj”


2000. - Ladics Tamásné
2001. - Ittzés Mihály
2002. - Palotás József
2003. - Pejtsikné Párdányi Judit
2004. - Hegedűs Zoltán
2005. – Durányik László
2006. – Gerhát László
2007. - Ubrizsyné Érsek Éva
2008. - Berényi Bea – Dratsay Ákos
2009. - Csík Zenekar
2010. - Kecskemét Táncegyüttes
2011. - Andó Ilona
2012. - Alföldyné Dobozi Eszter
2013. - Bedőcs József és Bedőcsné Szabó Rita
2014. - Pusker Imre és lányai, Pusker Ágnes és Pusker Júlia (megosztva)
2015. – Ars Nova Énekegyüttes
2016. – Kecskeméti Szimfonikus Zenekar
2017. – Jámbor Zsolt Ottó és 
             Jámborné Márkus Emőke
2018. – Dr. Kéri Laura
2019. – Erdei Péter
2020. – Héjja Bella

 

 

„Kecskemét Szociális Ügyéért Díj”


1994. - Bácskai Andrásné
1995. - Schóber Ottóné
1996. - Mészáros Istvánné
1997. - Rigóné Kiss Éva
1998. - Harsányiné Dr. Vörös Lídia
1999. - Nagy Mihályné
2000. - Kocsis Pálné
2001. - Slavitsek Endre
            Sebestyén István


2002. - Horváth Ilona
            Dr. Harsányi Ernő


2003. - Dr. Bene Jánosné
            Gaálné Urbán Terézia


2004. - Dr. Walter Ferencné
            néhai Bálint József (posztumusz)


2005. - Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága Gyermekjóléti Szolgálata
            Vitézné Horváth Éva


2006. - Nardainé Zinhóber Ilona
            Váczi István
            Tóthné Horváth Katalin


2007. - Berente Erzsébet
            Csonka Imre
            Margaréta Otthon Ápolási Részlege


2008. - Egészségügyi Szociális Intézmények Ig. Margaréta Otthon Mentálhigiénés csoportja
            Platán Otthon Fogyatékosokat Ellátó Osztálya
            SION Nyugdíjasház és Gondozási Központ


2009. - Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága Platán Otthon Hetényegyházi
            Részlege
            Nagyné Fekete Julianna az Idősgondozó Szolgálat vezetője
            Patai István szociális munkás


2010. - Rigó Erzsébet
            Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága Hajléktalan Gondozó Szolgálat
            Varga Mihályné


2011. - Patakiné Kósa Mária
            Dr. Svébisné Juhász Márta


2012. - Forgács János
            Kis János


2013. - Édl Erzsébet
            Humán Reháb KKE


2014. - Lévainé Ivicz Erzsébet
            Szolgálat a Közjóért és Rászorultakért Alapítvány önkéntesei

 

2015. – Trungel Ilona
            Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága Értelmi Fogyatékosok Napközi
            Otthona munkacsoportja

 

2016. – Juhász Rózsa
             Tóth Katalin

 

2017. -  Horváth Attiláné
            Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága Margaréta Otthon demens
            betegeket ellátó részlege

 

2018. – Balázs Anna 
              Török Katalin

2019. -  Almási Nikoletta 
              Molnár Gyuláné Pusztai Ilona

 

2020. -  Sinka Andrea 
              Tálos Attila

 

 

„Kecskemét Városért Egészségügyi Díj”
 

1994.

Dr. Béllei Lajos házi gyermekorvos
Dr. Bruncsák András osztályvezető szakfőorvos
Dr. Domján Lajos osztályvezető főorvos
Dr. Tímár Sándor osztályvezető főorvos
Dr. Tóth Csaba osztályvezető főorvos
Dr. Zágoni Miklós háziorvos


1995.
Dr. Bakóczay László orvosigazgató-helyettes
Dr. Boskó József házi gyermekorvos
Dr. Gubacsi László főorvos
Dr. Molnár Ilona főorvos
Pokorny Zoltánné bölcsődei szakfelügyelő
Dr. Tajthy Sándor főorvos


1996.
Dr. Garay Géza főorvos
Dr. Gombás Tibor háziorvos
Dr. Kovalcsik István házi gyermekorvos
Dr. Lesznyák József főorvos
Dr. Szentendrei László nyugalmazott főorvos
Dr. Török László főorvos


1997.
Dr. Domokos Jusztina házi gyermekorvos
Dr. Jónás Katalin fogorvos
Dr. Oláh Miklós osztályvezető főorvos
Pápa Miklósné vezető-főnővér
Dr. Takáts Sándor ny. osztályvezető főorvos
Dr. Zentai György háziorvos


1998.
Dr. Bozóky Géza osztályvezető főorvos
Dr. Cserényi Éva ny. gyermekorvos
Dr. Kellermann Péter főorvos
Dr. Lesznyákné Dr. Schmidt Ilona főorvos
Dr. Polgár József ny. orvos-ezredes
Dr. Sikari Kovács András háziorvos

 


1999.
Dr. Magyar László osztályvezető főorvos
Dr. Pánczél Gyula osztályvezető főorvos
Dr. Szász Irén Katalin házi gyermekorvos
Dr. Tóth Mihály háziorvos
Török Istvánné ny. ápolónő
Török Lászlóné védőnő


2000.
Anitics Istvánné csoportvezető védőnő
Dr. Fischer László házi gyermekorvos
MEDITRES KFT, mint kollektíva tagjai
Dr. Perbíró Józsefné Dr. Nagy Márta ny. szemész főorvos
Sebők Józsefné laboratóriumi asszisztens
Dr. Serényi Péter főorvos


2001.
Benke Éva körzeti ápolónő
Dr. Csengery Attila orvos ezredes
Dr. Szelei Béla ny. osztályvezető főorvos
Dr. Gál János főorvos
BKM-i Önkorm. Kórháza Cukorbeteg-gondozó munkacsoportja
BKM-i Önkorm. Kórháza Pszichiátriai Osztály, Pszichiátria Gondozó munkacsoportja


2002.
BKM-i Önkormányzat Kórháza Endoscopos Laboratórium munkacsoport
Forgó Marianna védőnő
Dr. Zombor Gábor főigazgató
Dr. Mari Béla főorvos
Szegedi Károlyné asszisztens
Dr. Sztanojev György orvos ezredes


2003.
Dr. Dömötör Endre ny. traumatológus főorvos
Geréné Lakó Éva körzeti védőnő
Kovács Csaba műszaki előadó
Dr. Kovács Jenő háziorvos
Dr. Mihai Klára ny. városi tisztifőorvos
Ölelő Kéz Ápolási és Hospice Alapítvány munkacsoportja


2004.
Dr. Horányi Elemér belgyógyász főorvos
Dr. Jakkel Anna háziorvos
Krizsán Sándorné ny. védőnő
Dr. Péter Ildikó osztályvezető főorvos
Dr. Szűcs Miklós onkoradiológus főorvos
BKMM-i Önkormányzat Kórháza Patológiai Osztály munkacsoportja

 


2005.
Dr. Godó Magdolna szemész főorvos
Dr. Kiss Katalin házi gyermekorvos
Nagyné Kohut Ibolya ápolónő
Dr. Pozsgai Attila orvos-ezredes főigazgató
Szilágyi Sándorné védőnő
BKM-i Önkorm. Kórháza Fizioterápia munkacsoportja


2006.
Dr. Bíró Balázs szülész-nőgyógyász főorvos
Kármán Ilona körzeti ápolónő
Dr. Kiss Gabriella szemész-főorvos
Dr. Mareczky Ferencné közegészségügyi felügyelő
Dr. Szabó Gábor orvos ezredes főigazgató-helyettes
Dr. Szabó Zoltán osztályvezető főorvos


2007.
Dr. Koncz István szülész-nőgyógyász főorvos
Dr. Kovács István házi gyermekorvos
Dr. Móczár Csaba háziorvos
Dr. Szelei Béla osztályvezető főorvos
Tóth Mihályné gyógymasszőr
Dr. Varga Gábor háziorvos


2008.
Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Kórháza, Általános Sebészet, Ápolási Egysége
Dr. Baka Gabriella osztályvezető főorvos helyettes
Dr. Bárth Jánosné közegészségügyi felügyelő
Dr. Cserni Gábor osztályvezető patológus főorvos
Jobbágy Mihályné iskolavédőnő
Kovács László, a Viktória Dental Kft. ügyvezető igazgatója


2009.
Dr. Hegedűs Franciska háziorvos
Dr. Oberna György főorvos
Dr. Király Csaba főorvos
Dr. Palotai Ferenc háziorvos
Papp Zoltán állomásvezető mentőtiszt
Dr. Törőcsik Kálmán háziorvos


2010.
Dr. Boskó Mónika szakorvos
Dr. Jankó Zaharovits István városi szakfelügyelő főorvos
Dr. Ruby Éva főorvos
Dr. Szalóki Nándor József mentőorvos
Dr. Szappanos Mária gyermekpszichiáter
Dr. Tóth János főorvos


2011. - Banó Sándorné
            Dr. Szathmáry Valéria


2012. - Dr. Kazacsay László
            Dr. Zakupszkyné Dr. Erdélyi Rita

 

2013. - Dr. Bagó Zoltán 
            Dr. Horváth Zsolt


2014. - Dr. Sántha Beáta
            Dr. Mészáros János

 

2015. - Dr. Ráczné Turcsányi Réka 
            Dr. Szajki Károly

 

2016. - Dr. Gaszner András Ferenc  
            Dr. Göcző Katalin 

 

2017. - Bács-Kiskun Megyei Kórház Krónikus Belgyógyászati Osztály 
            Dr. Juharos Ágota

 

2018.   Dr. Bogárdi Mária 
            Dr. Hódi Zsuzsanna

 

2019. - Dr. Kertész Gábor
            Dr. Máttyássy Adrienn

 

2020. – Dr. Kelemen Edit
             Pro Humanitate Kft.

 

„Kecskemét Városért Oktatási Díj”
 

1994.
Beke József
Homoki Györgyné
Dr. Sárkány Ernő
Szécsényi Lászlóné
Dr. Tóth Antalné
Varga Mihályné


1995.
Bóka József
Csernus László
Kozla Lukács
Ladics Tamásné
Dr. Szappanos Albertné
Zimány Istvánné

 


1996.
Benedek József
Dr. Boskó Józsefné
Dr. Gulyás István
Kristóf Antónia
Oszip Andrásné
Szabó Zsuzsanna


1997.
Császár Cirillné
Dr. Fodor Istvánné
Németh László
Palotás Jószef
Varga József
Veszprémi Tibor


1998.
Mezei Ferencné
Pankotai Gergely
Dr. Pap Istvánné
Sinkó Gyula
Vámos Károlyné
Végh Ferenc


1999.
Vetéssy Katalin
Kocsis Pál
Horti Attila
Dr. Csertő Aranka
Cs. Nagy Pálné
Fehér István


2000.
Egri Istvánné
Dr. Iványosi Szabó Andrásné
Kalics Lajos
Kubinyi Attiláné
Dr. Nagyné Dréher Mária


2001.
Rácz Katalin
Hajagos Dezsőné
Mihály László
Baltás Dániel
Tóth Sándor
Szabó István


2002.
Kiss Gézáné
Kormányosné Makai Eszter
Balázs Tiborné
Újfalusi Zoltánné
Probojáczné Túri Éva
Horváth Lajos


2003.
Szentesiné Wladimir Mária
Ubrizsyné Érsek Éva
Tóth László Általános Iskola Pedagógiai Alkotóműhely
Madaras Edit
Dr. Tiba István
Szabó István


2004.
Sáriné Czakó Erzsébet
Weninger Endréné
Dr. Verebélyi Istvánné
Rapcsányi Lászlóné
Óváriné Csabai Mária
Zöldi-Kovács János


2005.
Juhászné Szikszai Piroska
Kiss Péterné
Sáró Péter
Császár Cirill
Alföldyné Dobozi Eszter
A Kecskeméti TISZK Munkacsoport tagjai


2006.
Molnár Józsefné
Dr. Endrényi Tiborné
Nagyné Nyekita Ilona
Dr. Palotainé Böröczki Mária
Brenyó Mihály
Pongrácz Tibor


2007.
Dr. Kuti Istvánné
Nagy Istvánné
Borsos Ferencné
Dr. Knyihárné Gaika Judit
Óvári Frigyes
Dr. P. Kovács Istvánné


2008.
Sárosiné Zsíros Éva
Szentendreiné Machács Ágnes
Lakatos Pál Sándor
Beke Józsefné posztumusz
Dr. Szablics Bálintné
Nyíriné F. Tóth Edit


2009.
Corvina Óvoda és Általános Iskola Ifjúsági Úti Óvodájának Körlánc Munkaközössége
Csató Lajosné
Hörcsök Imre
Dr. Török Istvánné
Lovrityné Bóta Klára
Czeglédy Zoltán


2010.
Belvárosi Óvoda és Általános Iskola Béke Általános Iskolájának Osztályfőnöki Munkaközössége
Daróczi Kiss Márta
Nevelési Tanácsadó
Pogány Eszter
Puha Mária
Simon Andrásné


2011.- MATEGYE Alapítvány
            Vörös Enikő


2012. - Dr. Knáb Erzsébet és Helmut Seiler megosztva
            Dr. Kodácsy Jánosné


2013. - Bendéné Kiss Edit
            Orbán Edit


2014. - Kőváriné Kis Katalin
            Dr. Steklács János

 

2015. - Kapásné Pusztai Edit 
            Retkes Anna

 

2016. - Farkashalmi Erzsébet 
             Fekete Istvánné

 

2017. - Hoksza Ildikó Edit 
            Dr. Lóczi László

 

2018. - Mészáros Katalin 
            Dr. Szabó Ildikó

 

2019. - Gyergyádesz Lászlóné 
            Kecskésné Marthi Marianna

 

2020. – Ágoston Gábor 
             Juhász István

 

 

„Kecskemét Felsőoktatásáért és Tudományos Életéért Díj”

 

1999. – Dr. Ittzés Mihály
2000. – Dr. Szabó András
2001. - Dr. Lévai Péter
2002. - Lipócziné Dr. Csabai Sarolta
2003. - Dr. Csatári Bálint
2004. - Dr. Hegedűs Gábor
2005. - Prof. Dr. Grósz Andor
2006. - Probstner János
2007. - Erdei Péter 8. – Dr. Török
2008. - Dr. Bárth János
2009. - Dr. Janurik Tamás
2010. - Dr. Mikulás József
2011. - Dr. Török István
2012. - Dr. Turai Gábor Kamill
2013. - Prof. Dr. Belina Károly
2014. - Prof. Dr. Palkovics László
2015. – Dr. Bagány Mihály
2016. – Dr. Horváth Ágnes
2017. – Beke József
2018. – Dr. Török Erika
2019. – Neumann János Egyetem Pedagógusképző Kar Hely- és Családtörténeti
            Kutatóműhelye
2020. – Brindza Attila

 

 

„Kecskemét Közművelődéséért Díj”


1994. - Nagy Mária és Vidák István
1995. - Várszegi Lajos
1996. - Farkas Gábor
1997. - Font Sarolta
1998. - Báron László
1999. - Székelyné Kőrösi Ilona
2000. - Józsa Katalin
2001. - EFMK és MI kollektívája
            Heltai Nándor
2002. - Bajtai Mária 
             Kecskemét Táncegyüttes
2003. - Fuxreiter András
            Horák Béla
2004. - Burján Sándorné
            Bahget Iskander
2005. - Univer Tánczos Péter Citera Zenekar és Népdalkör Egyesület
            Kiss András
2006. - Kincses Károly
            Leskowsky Albert
2007. - Dr. Migléczi Béláné
            Péterné Fehér Mária
2008. - Kecskeméti Képzőművészek Közössége
            Loránd Klára
2009. - Id. Farkas Béla
            Mónus Ferencné
2010. - Fejős Jenő
            Népi Iparművészeti Gyűjtemény Közössége és Kriskóné Dávid Mária
2011. - E. Kovács Zoltán
2012. - Mészár Zsuzsa
2013. - Bodri Ferenc
2014. - Váczi Mária
2015. – Komáromi Attila
2016. – Toókosné Börönte Erika
2017. – Kovácsné Tóth Ibolya
2018. – Somogyvári Ágnes
2019. – Lángné Nagy Mária
2020. – Szilágyi Áron

 

 

„Bozsó János-díj”


2012. - Balanyi Károly
2013. - Leskowsky Albert
2014. - Szappanos István
2015. – Dr. Ittzés Tamás
2016. – Bruncsák András
2017. – Turi Endre
2018. – Szabó Pál
2019. – Bella Róza
2020. – Goór Imre

 

„Kecskemét Sportjáért Díj”


1993. - Hullay József
            Grosán Pál
 1994.-Adamik Ferenc
            Beregszászi Szabolcs
1995. - Galamb Istvánné
            Varga András
1996. - Kasza György
1997. - Balla József
            Madár Imre
1998. - Dunszt Ferenc
            Ludvigh Zoltán
1999. - Újhidy Tibor
            Fekete Béla
2000. - Magó Gábor
            Free Line Sportegyesület
2001. - Dr. Szabó Veronika
           Szabó István
2002. - Karagics Mátyás
           Novomeszky István
2003. - Dunszt István
           Lovas Zoltán
2004. - Berzicza Tamás
            Tihanics Tibor
            Juhos Gergely
           Mészáros János
2005. - Boronkay László
            Szabó Zoltán
2007. - Kégel Tamás
            Sinkó Dinasztia BMX csapata
2008. - Dr. Garay Géza
            Sugár György posztumusz
2009. - Sz. Tóth Antal
            Tóth Viktor
2010. - Kertész Zoltán
2011. - Goúth Iván
2012. - Szabó István
2013. - Boronkay Péter
            Székely Lilla
2014. - Szigeti Tibor
            Kecskeméti Röplabda Klub Gorter KRC csapata
2015 – Torbavecz József
2016. - Karakas Ferenc
2017. – Dr. Bodóczky László
2018. – Adamik Zoltán
2019. – Ivkovic Stojan
2020. – Probojáczné Túri Éva

 

 

„Kecskemét Város Környezetvédelméért Díj”


1996. - Dr. Gőbölös Antal
1997. - Dr. Csupor István, (posztumusz)
1998. - Dr. Iványosi Szabó András
1999. - Szekeres István
2000. - Sulyovszky László (posztumusz)
2001. - Kiskunsági Madárvédelmi Egyesület
2002. - Kiskunsági Környezet és Természetvédelmi Egyesület
2003. - Állami Erdészeti Szolgálat Kecskeméti Igazgatósága
2004. - Hegedűs Ferenc
            Kecskeméti Foglalkoztatási KHT.
2005. - Gilly Zsolt
            Porta Természet-és Környezetvédelmi, Városvédő, Kulturális Közhasznú Egyesület
2006. - Varga Mónika
            Erdei Ferenc Kulturális és Konferencia Központ
2007. - Prof. Dr. Cserni Imre
            „Gyenes Kertész dinasztia”
2008. - Dr. Gőbölös Antal
2009. - Prof. Dr. habil Buzás István és munkacsoportja
            Sütő Vilmos főmérnök
2010. - Szabó Barna és munkacsoportja
            Dr. Tóth József
2011. - Vajda Rudolf
2012. - Karáth Imre
2013. - Kozma Károly
2014. - Kecskemét Alsószéktóért Egyesület
2015. – Mentsvár az Állatokért és Környezetünkért Kiemelkedően Közhasznú Alapítvány
2016. – Nagy Emőke
2017. – Kanalas Imre
2018. – Sipos Istvánné
2019. – Dr. Pigniczki Csaba
2020. – Hegedűs Ágoston

 

 

„Mathiász János-díj”


2001. - Dr. Hajdu Edit
           Gyenes István
2002. - Báldy Béla
            Dr. Domokos Zoltán
2003. - Farkas Gézáné
            Dr. Farkas József
2004. - Dr. Mikulás József
            Dr. Magyar Károly
2005. - Dr. Milotay Péter
            Prof. Dr. Cserni Imre
2006. - Kovács László
            Prof. Dr. Soltész Miklós
2007. - Dr. Lázár János
            Dr. Horváth István
2008. - Dr. Horváth Zoltán
            Szili Gábor
2009. - Dr. Kerényi Zoltán
            Dr. Kovács András
2010. - Gódor József
            Prof. Dr. Lévai Péter
2012. - Dr. Szegedi Ernő
2014. - Mathiász Gábor
2016. – Keresztes József
2018. – Dr. Németh Erzsébet Krisztina
2020. – Szabó Attila

 

 

„Mészöly Gyula-díj”


2011. - Dr. Hamar Norbert
2013. - Nagy László és Somosné Dr. Nagy Adrienn
2015 – Prof. Dr. Cserni Imre
2017. – Rosznáky-Barna Péter
2019. – Somodi Ferenc

 

 

„Tóth László-díj”


2004. - Farkas P. József
2006. - Hámori Zoltán
2008. - Heltai Nándor
2010. - Tőzsér Judit
2012. - Varga Mónika
2014. - Eckhardt Balázs Sándor
2016. – Németh Ernő
2018. – Garaczi János
2020. – Noszlopy Nagy Miklós

 

„Év Kecskeméti Mestere Díj”


2006. - Hanga István – órásmester
2007. - Szabó Sándor – szíjgyártó mester
2008. - Holtság Károly – üvegműves
2009. - Mészáros József – autófényező mester
2010. - Molnár Imre - kovácsmester
2011. - Tarapcsik Sándor
2012. - Gál Márta
2013. - Bedő Istvánné
2014. - Tornyi László
2015. – Dr. Ispánovity Illésné
2016. – Szabó József
2017. – Kenyeres István
2018. – Zsigó Józsefné
2019. – Bocskár Sándor
2020. – Huszárik István

 

 

„Kecskemét Ifjúságáért Díj”


2006. - Kemény Gáborné
2007. - Horváthné Kálmán Kornélia
2008. - Szabó István
2009. - Papp Zsolt
2010. - Hortobágyiné dr. Nagy Ágnes
2011. - Nagy Péter
2012. - Szabó Csaba
2013. - Szabó Zsuzsanna
2014. - Szappanos Benedek
2015. – Kecskeméti Műszaki Szakképző Iskola, Speciális Szakiskola és Kollégium Gáspár András Szakközépiskolája és Szakiskolája HÍD Munkacsoportjában dolgozó tanárok és szakoktatók
2016. – Kecskeméti Katona József Színház TETHELY c. előadás alkotói
2017. - Kósa Szilvia
2018. - Kósa András Csaba
2019. - Sipos Zsolt
2020. – Kecskeméti Spartacus Sportkör és Közösségi Tér

 

 

„Kecskemét Gazdasági Fejlődéséért Díj"


2008. - Dr. Nagy Zoltán
2009. - Bartha Pál
2010. - Dr. Balogh László
2011. - Dr. Szabó József
2012. - megosztva: Frank Klein és Lepsényi István
2013. - Airvent Légtechnikai Zrt.
2014. - Takács Gyula
2015. – Molitórisz Károly
2016. – Versegi János
2017. -  Roza Károly
2018. – Abraziv Mérnöki Iroda és Gépgyártó Kft.
2019. – H. Szabó Sándor
2020. – Szabadszállási Mihály

 

„Ifjúság a Közösségért Díj"


2010. - Congregatio Jesu Angolkisasszonyok Ward Mária Leánygimnázium Szeretetszolgálata és Film és Médiatábor Alkotóközösség
2011. - 118. sz. Kalazancius Cserkészcsapat
2012. - Turupuli Papp Ágnes és a Kecskemét Városi Diákönkormányzat
2013. - Egészséges Életmódért Hit- és Sport Alapítvány
2014. - Kelemen György
2015. –Kecskeméti Főiskola GAMF Karán működő hallgatói járműfejlesztő csapat
2016. – Sárosi Gábor
2017. – Hatházi Róbert
2018. – Kuna Lajos
2019. – Szabados László
2020. – HIFI Hírös Fiatalok Egyesülete

 

„Év Kecskeméti Civil Szervezete Díj”

 

2019. - Magyar Máltai Szeretetszolgálat Kecskeméti Csoportja
2020. – Ölelő Kéz Ápolási és Hospice Alapítvány

 

 

ELISMERŐ CÍMEK

 

„ Év Kecskeméti Rendőre"


1999. - Szécsi Balázs
2000. - dr. Szőllősi Gyula
2001. - Kiss István Róbert
2002. - Salga Ferenc
2003. - Kovács József
2004. - Finta Zoltán Lajos
2005. - Dr. Boros Mária
2006. - Karasz Csaba
2007. - Kiovszky László Balázs
2008. - Dr. Beálló Vera
2009. - Borsos Béla
2010. - Korsós Gábor
2011. - Kiszel Sándor
2012. - Farkasné Benke Aranka
2013. - Czéh Krisztina
2014. - Csurka Gyula
2015. – Pintér Gábor
2016. – Simon Sándor
2017. -  Szilágyi József Csaba
2018. – Kerti István
2019. – Tarnóczy László
2020. – Dr. Bohner Zsolt

 

 

„ Év Kecskeméti Tűzoltója"


1999. - Pocsai Árpád
2000. - Bozsik János
2001. - Mala Dénes
2002. - Szabó Zoltán
2003. - Heródek István
2004. - Bánóczki László
2005. - Bencsik István
2006. - Borbély Imre
2007. - Sinkó Csaba
2008. - Urbán Vince
2009. - Koncz György
2010. - Fekete Dezső
2011. - Szántó Árpád
2013. - Mozsárik Lajos
2015. – Szabó János
2016. – Nagy Gergely
2017. – Hosszú Ferenc
2018. – Csikós Zoltán Péter
2019. – Kaszap Ferenc
2020. – Varga Gergely

 

 

„Év Kecskeméti Köztisztviselője"


1999. - Szenténé Tubak Klára
2000. - Latyák Márta
2001. - Dr. Nyirády Judit
2002. - Bozóky Istvánné
2003. - Bognár István; Gaálné Fábián Márta
2004. - Dr. Chiovini Mária; Bálint Zoltánné
2005. - Dr. Bodóczky Judit; Kécskefalviné Szentesi Tímea
2006. - Vincze Miklós; Pető István
2007. - Koltai Gyuláné; Vargáné Dalmati Anna
2008. - Sutus Lászlóné; Gábor György
2009. - Dr. Balázs Tímea; Szabó István
2010. - Finta Zita, Csányi Katalin
2011. - Sóvágó Katalin
2012. - Dr. Határ Mária
2013. - Ladics Monika
2014. - Szabóné Pataki Gyöngyike
2015. – Dr. Orbánné Veres Ildikó
2016. – Kállainé Kocsis Erzsébet
2017. – Csonka Imre
2018. – Dr. Orbán Csaba
2019. – Novák Kornél
2020. – Ónodiné Takács Erika

 

 

„Év Kecskeméti Büntetés-végrehajtási Intézeti Dolgozója"


2009. - Kovács Ferenc
2010. - Kanizsai Lajos
2012. - Farkas Nándor
2014. - Kovácsné Takács Andrea
2016. – Szabó József
2018. – Varga András Zoltán
2020. – Dr. Gróf Márta

 

„Év Kecskeméti Városrendésze”

 

2019. – Csukás Csaba

 

„Év Kecskeméti Polgárőre”

 

2019. – Szabó László
2020. – Kemenczei László

 

2019. február 16.

Csatolmányok

Kecskeméti fejlesztések

Kecskeméti fejlesztések

GYERTEK KECSKEMÉTRE!

Kecskemét legfrissebb turisztikai kisfilmje