Mátyás-napi tekeverseny 2024. február 23.

Szövetségünk a Rendőrségi Nyugdíjasok Bács-Kiskun Megyei Egyesületével közösen hirdette meg a II. tekeversenyt, ami − az ötletgazda javaslatának tetszését elnyerve − Mátyás-napi tekeverseny néven vonult be a köztudatba. A program iránt nagyon nagy volt az érdeklődés, napok alatt 22 négyfős csapat nevezett. A verseny a MÁV Kultúrház tekepályáján került lebonyolításra.
A nagyon jó hangulatú eseményen első helyezett a Naplemente Nyugdíjasklub, második a Repülők és Rendvédelmiek Bajtársi Klubja, míg harmadik a Rendőrségi Nyugdíjasok Bács-Kiskun Megyei Egyesületének csapata lett. A legeredményesebb női versenyzőnek járó kupát Rohr Józsefné, a Repülők és Rendvédelmiek Bajtársi Klubja csapatának tagja vihette haza. A férfiak közül Varga Lajos, a SION Nyugdíjasklub tagja bizonyult a legjobbnak.
A díjakat Nemcsik Mátyás, a Hírös Sport Nonprofit Kft. kommunikációs és marketing osztályának vezetője, önkormányzati képviselő és Gál Zsombor, a kft. marketing munkatársa, a Lendület a Széchenyivárosért Egyesület elnöke adta át.
Az 1-3. helyezett csapat oklevelet és érmet kapott, s a csapattagokat a Hírös Sport Nonprofit Kft. komplex fürdőbelépővel ajándékozta meg.
Minden csapat megkapta az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület által adományozott társasjátékot, s minden résztvevő emléklapban részesült.
A tombolahúzáson a szerencsés csapatok Piroska szörpöt nyertek.
Az esemény elsősorban nem a győzelemről szólt, hanem az együttlét és a mozgás öröméről. A teke pedig kiváló mozgásforma a nyugdíjasoknak, hiszen nem jelent túlzott fizikai nehézséget a gurítás, mégis jól átmozgatja a testet.

Az eseményről a helyi média is tudósított:

2024. február 29.