Csapatépítő kiránduláson voltunk 2021. augusztus 27.

A Nyugdíjasok Klubjainak Megyei Jogú Városi Szövetsége a hozzá tartozó klubok vezetőinek, képviselőinek – az elnökség tagjainak társaságában – 2021. augusztus 27-én kirándulást szervezett.

Az elsődleges cél az volt, hogy a klubvezetők és az elnökség tagjai a hosszú kényszerszünet után együtt legyenek, tapasztalatot cseréljenek, megismerjék az új tagokat. Mindenki boldog volt, hogy végre kötetlen módon lehetünk együtt, a régi ismerősök szeretettel üdvözölték egymást. A 60 fős buszban nagy volt a hangzavar, hiszen alig győztük elmondani másfél év történéseit.  A személyes találkozás mindig felülírja az online térben szervezett programokat.

Az 58 fős társaságot nagyszerűen fogta össze és kormányozta Kormányosné Eszter, aki percre pontosan megszervezte a programot. Mindenre és mindenkire odafigyelve sok érdekes információval is gazdagított bennünket.

Utunk során, miközben elhaladtunk egy-egy településen, megismertetett annak rövid történetével, új információt kaptunk pl. a székesfővárosról, a Megyeri hídról, Szentendréről. Beszélt nekünk a Dunakanyar két gyönyörű gyöngyszeméről, Visegrádról és Esztergomról, melyek megtekintése úti célunk volt.

Visegrádon két fantasztikus felkészültségű tárlatvezető várt minket. Élmény volt hallgatni a sok érdekességet a valaha volt fővárosról, de leginkább az azt felvirágoztató, Európa-szerte tisztelt Mátyás királyunkról.

Utunkat a másik csodálatos Duna-menti város felfedezésével folytattuk. Itt az elménk pallérozása mellé finom ebéddel kedveskedtek a szervezők. Hogy az ebéd utáni szieszta is meglegyen, kisvonatra szálltunk, a város nevezetességeit megtekintendő. Még egy "külföldi" kiruccanás is benne volt, mert tettünk egy tiszteletkört Párkányban, átkelve a nevezetes Mária Valéria-hídon.

Ezután a nap másik fénypontja következett, bebocsátást nyertünk az ország legnagyobb templomába, a katolicizmus fellegvárába, az esztergomi Bazilikába. A lenyűgöző templomot nagyon hozzáértő vezetők mutatták be a helyhez illően átszellemülten. A kincstár gazdagsága mindenkit lenyűgözött, nem különben az elénk táruló panoráma. Kaptunk egy kávézásnyi szabadidőt a program utolsó felvonása előtt. Sokan várták a hajókázást az öreg Dunánkon, ami sajnos hamar véget ért, pedig még sokáig gyönyörködtünk volna a délutáni napfényben fürdő Dunakanyarban.

Hazafelé vezetőnk – mint jó osztályfőnök – összegezte a látottakat, így mélyítve ismereteinket. Sok információt kaptunk az év hátralevő programjairól is, valamint megköszönte pontosságunkat, figyelmességünket. Csendben, jóleső érzésekkel érkeztünk haza.

Köszönjük a szövetségnek, az elnökségnek – kiemelten Kormányosné Eszternek –, hogy lehetővé tették számunkra ezt a tartalmas, élményekben gazdag kirándulást. Külön köszönjük az Idősügyi Tanács anyagi támogatását.

Jó volt együtt lenni végre!!

Lejegyezte: Juhászné Balasi Franciska, egy klubvezető

2021. szeptember 16.