Díjátadó rendezvénnyel zárult a Gyermekkorunk puzzle-darabjai című műveltségi vetélkedő 2021. december 14.

2021. december 14-én a Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központban került sor a Gyermekkorunk puzzle-darabjai című háromfordulós online műveltségi vetélkedő értékelő, díjátadó rendezvényére.

Szalókiné dr. Kiss Katalin elnök üdvözlő szavai után Kormányosné Makai Eszter elnökségi tag, a program ötletgazdája és szervezője tekintette át a vetélkedő történetét. Elmondta, hogy a vetélkedő fő célja az volt, hogy a résztvevők megismerjék, megismertessék, hogyan éltek, tanultak, szórakoztak az 1950-es, 60-as, 70-es, 80-as években élt kecskeméti gyermekek, s igazolja az egymás mellett élő generációk hasznos és hatékony együttműködését.

A pályázaton családok (négy-hat fő, s ebből két fő hat-tizenöt éves gyermek) és egyéb közösségek (baráti, munkahelyi, nyugdíjas stb. öt-hét fő, melyből két fő hat-tizenöt éves gyermek) mellett egyéni pályázók is részt vehettek.

A 2021. május 15-én indult verseny fordulóinak témája: 1. játék, szórakozás; 2. munka, tanulás, közösségi élet; 3. táplálkozás, öltözködés.

A pályázók minden fordulóban hat-nyolc feladatot tartalmazó feladatlapot kaptak e-mailben, s szintén e-mailben kellett beküldeniük a megoldást. A feladatok súlyponti részét a saját élményt, tapasztalatot felidéző, rögzítő szövegalkotásos feladatok jelentették, de rejtvény, totó, kiegészítés, kérdések, fotómontázs, fénykép azonosítása is szerepelt minden fordulóban. A szövegalkotásos résznél egyre tartalmasabb, minőségben és terjedelemben egyre jobb feladatok érkeztek. Tárgyilagos rögzítés és az irodalmi minőség határát súroló írás egyaránt megtalálható a beküldött pályamunkák között.

Az eredményhirdetés előtt Bukovinszky Lara, a Bolyai János Gimnázium 11. évfolyamos tanulója és Simon Zsófia, a Mercedes-Benz Iskola 9. évfolyamos diákja részleteket olvasott fel a beküldött pályamunkákból.

A versenyre tizennégy család, négy klub/közösség és nyolc egyéni pályázó (mindösszesen 134 fő) jelentkezett. Közülük hét család, négy klub és hat egyéni induló pályázata (mindösszesen 82 fő) került elismerésre. Díjat kaptak a Széktói, az Örök Ifjak, a Jókai és a Pacsirta Nyugdíjasklubok, a Gobelin és a Felfedezők Csapata, Kiss Sándor családja, a Terbe, a Parádi és a Muliter család és a Mariann famili. Az egyéni indulók közül Csendes Sándorné, Farkas Márta, Bánfi Jánosné, Almási Jenőné. dr. Gazsó Katalin és Urbán Lászlóné pályázatát ismerték el.  Az elismerő oklevelet és a város ajándékát dr. Szeberényi Gyula Tamás alpolgármester, a nyugdíjas szövetség jutalmát Szalókiné dr. Kiss Katalin elnök adta át. A Terbe család nevében a most 97 éves dr. Terbe Istvánné vette át az ajándékokat, aki dédunokájával együtt már több online vetélkedőnkön is részt vett.

Dr. Szeberényi Gyula Tamás alpolgármester gratulált a versenyzőknek, a szervezőknek, s beszédében személyes, helytörténettel kapcsolatos emlékeit is felidézte.

Köszönjük a versenyzőknek, hogy részt vettek a Nyugdíjasok Klubjainak Megyei Jogú Városi Szövetsége által online formában szervezett Gyermekkorunk puzzle-darabjai című háromfordulós műveltségi vetélkedőn.

Reméljük, hogy az időt, türelmet, munkát igénylő feladatok megoldása közben jólesett újra meg újra megmerítkezni a gyermekkor emlékeiben. Hálásak vagyunk, hogy velünk is megosztották tapasztalataikat, szép és kevésbé szép élményeiket, ismereteiket.  Szeretnénk, ha ezek a megélt tapasztalások mint közös nemzeti, helyi gyöngyszemek megőrződnének, s nemcsak a ma, hanem az utánunk jövők nemzedéke is megismerhetné azokat.

Köszönjük Kecskemét Megyei Jogú Város ajándékát.

Kiemelten köszönjük Kormányosné Makai Eszter elnökségi tagnak, hogy az Intergenerációs programok a szebb nyugdíjas évekért (azonosító szám: TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01414) c. pályázat koordinálása mellett – a program e pályázat keretében valósult meg – a vetélkedő feladatainak összeállításában, értékelésében, a záró rendezvény lebonyolításában is kiemelt szerepet vállalt.

Az eseményről a helyi média is tudósított:

2022. január 3.