Közel félezer nyugdíjasunk vett részt az NKA által támogatott kulturális programokon 2022. szeptember-december

A Nemzeti Kulturális Alap Közművelődési Kollégiuma 2022-ben először írt ki az idősek kulturális programjainak gazdagítását támogató pályázatot, amelyen a kecskeméti Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága a szövetségünk bevonásával megtervezett és megvalósított projektjével 1.000.000 Ft-ot nyert el.
A pályázati célok között szerepelt múzeum- és színházlátogatás lebonyolítása, irodalmi rendezvények megvalósítása, művészeti és ismeretterjesztő előadássorozat, illetve házi koncertek megrendezése, és jeles napokhoz, ünnepekhez kapcsolódó kézműves foglalkozások megszervezése.
A 2022. szeptember 1. és december 10. közötti időszakban a városi nyugdíjasklubok közel félezer tagja vett részt a programokon, elsősorban azok, akik a saját klubjukban is aktívan segítik a közösség mindennapi tevékenységét.
 A támogatás révén a kecskeméti nyugdíjasklubok tagjai színházi előadásokat néztek meg. A budapesti Thália Színházban a francia komédia nagymesterének, Georges Feydeau-nak a „Bolha a fülbe” című klasszikus vígjátéka, a Hírös Agórában Lehár Ferenc „Cigányszerelem” című operettje, valamint az Örkény Színház „Tóték” című előadása vált maradandó kulturális élménnyé.
A múzeumlátogatási programban Budapesten a Magyar Zene Háza zseniális interaktív kiállításán a nyugdíjasaink a zene szívet, lelket, elmét megmozgató csodálatos világát tapasztalhatták meg. A Néprajzi Múzeumban a világ népeinek változatos kulturális hagyományaiba pillanthattak be. Kecskeméten a Népi Iparművészeti Gyűjteményt három csoport is felkereste, és megismerkedett a magyar népi tárgyalkotó népművészet páratlan gazdagságával. A Népi Iparművészeti Gyűjtemény felnőtteknek szóló múzeumpedagógia foglalkozásán egy ősi textiles technikával, a batikolással a gyakorlatban is megismerkedhetett egy 20 fős nyugdíjascsoport.
A Kecskeméti Nyugdíjas Szövetség nagy írónk, Tamási Áron születésének 125. évfordulójára online műveltségi vetélkedőt szervezett. A vetélkedő ünnepélyes lezárását 2022. október 18-án irodalmi délután keretében a Katona József Könyvtár előadótermében tartottuk, ahol Meister Éva előadóművész idézte meg „Erdély lelke” című műsorával Tamási Áron művészetét.
A pályázat során megvalósított kézműves foglalkozásokat a karácsonyi, adventi ünnepkörhöz kapcsolódóan szerveztük meg. A kézműves technikák bemutatásán túl az adventi hagyományokkal is megismerkedhettek a résztvevők, és megtapasztalhatták a közös alkotótevékenység örömét, az elkészült alkotások nyújtotta siker élményét. Az Ifjúsági Otthon kézműves műhelyében olyan kerámiatálak készültek, amelyekbe Luca napján búzát ültethettek időseink, akik közül többen most alkottak életükben először agyagból. Az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága által fenntartott klubokban karácsonyfadíszek, karácsonyi asztaldíszek készültek, és mézeskalácsot is sütöttek.

2022. december 13.