Vezetőségválasztó küldöttgyűlés a Nyugdíjasok Klubjainak Megyei Jogú Városi Szövetségénél 2022. február 11.

A Nyugdíjasok Klubjainak Megyei Jogú Városi Szövetsége 2022. február 11-én tartotta küldöttgyűlését az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága Kápolna utcai helyiségében.

A négy évre választott vezetőség mandátuma lejárt, így az elnökség beszámolója mellett vezetőségválasztásra is sor került. A küldöttgyűlést megtisztelte jelenlétével Lévai Jánosné önkormányzati képviselő, tanácsnok és Libor Zoltán főtanácsos, az önkormányzat idősügyi referense.

Szalókiné dr. Kiss Katalin elnök ismertette a szövetség 2021. évben végzett munkájáról szóló, az 1. mellékletben olvasható beszámolót, amit egyhangúlag elfogadtak a küldöttek. Dr. Gazsó Katalin, a felügyelőbizottság elnöke részletes jelentést adott a szövetség 2021. évi gazdálkodásáról, melynek főbb megállapításait a 2. melléklet tartalmazza. Ezt követően Szalókiné dr. Kiss Katalin röviden áttekintette az elmúlt négy év eseményeit, s köszönetet mondott a leköszönő elnökség tagjainak. A 3. mellékletben olvasható tájékoztatót a küldöttek tudomásul vették.

Lévai Jánosné tolmácsolta a város vezetőinek üdvözletét, köszönetet mondott a vezetőség munkájáért, és reményét fejezte ki, hogy az új vezetőség is hasonlóan színvonalas programokat szervez majd.

Tóth Ferenc, a jelölőbizottság elnöke elmondta, hogy megbízásukat a 2021. augusztusi küldöttgyűléstől kapták. Az ősz folyamán elnökségi ülésen tájékozódtak arról, kik azok az elnökségi és felügyelőbizottsági tagok, akik megválasztásuk esetén újabb négy évre is vállalnának feladatot. A bizottság munkáját nehezítette, hogy a járvány miatt a klubok nem tudtak rendszeresen működni, így a jelölésre vonatkozó feltételeket ők sem tudták mindig teljesíteni. Így különösen örültek annak, ha a klubvezetők keresték meg javaslatukkal a bizottságot.

Minden jelölt röviden bemutatkozott, majd következett a szavazás. Nem volt egyszerű dolga a küldötteknek, mert az öt elnökségi tag helyre kilenc jelölt volt. A döntést segítette, hogy a jelöltek január végén klubvezetői értekezleten már bemutatkoztak, így a küldöttek az általuk képviselt klub véleményét is tolmácsolhatták a titkos szavazás során.

Kovács Antal, a szavazatszámláló bizottság elnöke ismertette a szavazás eredményét, miszerint a megválasztott új elnökség tagjai:

Elnök: Kormányosné Makai Eszter

Elnökhelyettesek: Bárczy Zoltán, Császár Cirill, Probojáczné Túri Éva

Elnökségi tagok: Eszes László, dr. Fonyódi Lajosné, Gulyásné Vincze Etelka, Juhászné Balasi Franciska, Lángné Nagy Mária

Felügyelőbizottsági tagok: Balanyi Károlyné, Kissné Agárdi Erzsébet, Udvari Etelka (maguk közül választanak elnököt)

A vezetőség jelentősen megújult, a 12 helyre 7 új tag került, s 5 fő képviseli a folytonosságot.

Szalókiné dr. Kiss Katalin leköszönő elnöknek – aki két cikluson keresztül elnökhelyettes, egy cikluson át elnök volt – eredményes munkája elismeréseként a küldöttgyűlés tiszteletbeli elnök címet adományozott. Ennek átadására a későbbiekben kerül sor.

Kormányosné Makai Eszter, a nyugdíjas szövetség új elnöke megköszönte a bizalmat. Köszönetet mondott mindazoknak, akik vállalták a jelölést, s számít azok munkájára is, akik nem kerültek be az elnökségbe. Köszönetet mondott a klubvezetőknek és segítőiknek, akik a munka dandárját végzik; ugyanis a klubok munkáján keresztül mérhető a szövetség munkájának eredményessége is.

Végül megköszönte a leköszönő elnökség tagjainak munkáját, s reményét fejezte ki, hogy azok tapasztalatára, segítségére is számíthat, akik már nem vállaltak újabb ciklust.

Kormányosné Makai Eszter személyében olyan elnök került a szövetség élére, aki elnökségi tagként már bizonyította, hogy saját életére is igazak az általa idézett Márai Sándor szavai, miszerint „Az életnek értéket csak az a szolgálat adhat, amellyel az emberek ügye felé fordulunk.”

Megható zárása volt a küldöttgyűlésnek, amikor a klubvezetők egy-egy szál rózsával mondtak köszönetet a leköszönő elnökségnek.

A KTV Kiemelő c. műsorában Kormányosné Makai Eszterrel készült stúdióbeszélgetés a következő linken nézhető meg: https://hiros.hu/hirek/tisztujitas-a-nyugdijasok-klubjainak-megyei-jogu-varosi-szovetsegeben

2022. február 23.