30 éves lett a Kecskeméti Nyugdíjasszövetség 2024. április 23.

1994 áprilisában hozta létre 11 kecskeméti nyugdíjasklub a város nyugdíjasait összefogó szövetséget, amely ma is töretlen lendülettel dolgozik a nyugdíjasok, az időskorúak emberi, állampolgári, társadalmi és anyagi jogainak érvényre juttatásáért, érdekeinek védelméért, társadalmi megbecsülésük erősítéséért, kulturális, közösségi kapcsolataik erősítéséért.
A Hírös Agórában 2024. április 23-án megtartott jubileumi rendezvényen a szövetséghez tartozó 36 nyugdíjasközösség mintegy 500 fővel képviseltette magát.  Meghívott vendégként a város vezetése, több önkormányzati képviselő, partner- és támogató szervezet, intézmény vezetője is jelen volt az ünnepségen.
Kormányosné Makai Eszter elnök rövid áttekintést adott a 30 év történetéről, majd Szemereyné Pataki Klaudia polgármester tolmácsolta a városi önkormányzat elismerését a szövetségnek a város időseiért végzett munkájáért, és átadta a város ajándékát.
A nyugdíjasok érdekében végzett áldozatos munkájukat méltatva a szövetség elismerését és köszönetét fejezte ki a nyugdíjasszövetség két jelenlévő egykori elnökének, dr. Harsányi Ernőnek és dr. Tiba Istvánnak, valamint Nagy Sándorné elnökségi tagnak. Szalókiné dr. Kis Katalin korábbi elnök az elismerést később veszi át.
Az ünnepi est első része a szövetséghez tartozó klubok színes kulturális életéből adott ízelítőt. A fellépők között köszönthettük a Naplemente Népdalkört, Mészárosné Boros Ilonát, a Műkertvárosi Gyopáros Nyugdíjas Egyesület „Gyöngyvirág” Énekkarát, Bánáti Zsombort, a Hírös Város Dalkört, Kovács István Józsefet, Farkas Mihályt, Fodor Sándorné Szabó Máriát, a Hírös Barackvirág Tánccsoportot, Balla Jánost, a Hunyadivárosi Nyugdíjasklub Férfikarát és a Szenior Örömtánc Klubot.
A szünet után Alex Tamás előadóművész fülbemászó nosztalgia slágerekkel varázsolta el a közönséget, amelyen nagy sikerrel közreműködtek a kecskeméti L-Dance Group versenytáncosai.
Az ünnepséget születésnapi pezsgős koccintás zárta, amelyen Meskó László, a Magyar Nyugdíjasok Egyesületeinek Országos Szövetsége elnöke mondott köszöntőt, és elismerő oklevelet adott át a Kecskeméti Nyugdíjasszövetségnek.
Az est műsorvezetője Varga Mónika volt.
Köszönetet mondunk valamennyi fellépőnek. Külön köszönjük Lángné Nagy Mária elnökhelyettes munkáját, aki a műsor összeállításában, a szereplőkkel és technikai személyzettel való kapcsolattartásban oroszlánrészt vállalt.
A rendezvényt Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Fornetti Kft. és a Hollogasztro Kft. támogatta. Köszönjük a támogatást.

Az eseményről a helyi média is beszámolt:

2024. május 14.