2019-06-21 10:31:00 | Bővebben...
 
 
 
 
2019-06-18 15:17:00 | Bővebben...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2019-05-29 15:14:00 | Bővebben...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2019-05-12 21:26:00 | Bővebben...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2019-04-01 21:00:00 | Bővebben...
 
 
 
 
2019-03-27 12:38:00 | Bővebben...
 
 
 
 
 
Július
 
 

 

 
H K Sz Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 
Az összetett kereső segít Önnek abban, hogy szűkítse a keresési feltételeket. Minél több lehetőséget választ, annál nagyobb lesz a találati pontosság.  
 
Miben keressen: E-ügyintézés Városunk Önkormányzat
Tartalmazzák ezen szavak mindegyikét (pl.: "Megyei Város" azokat a találatokat sorolja fel, ahol a Megyei és a Város szavak is megtalálhatók )
Pontosan ezt a kifejezést (pl.: "Megyei Város" csak azokat a találatokat sorolja fel, ahol pontosan a Megyei Város kifejezés szerepel)
 
 
 
Megjelenés dátuma, vagy időszak
megadása esetén az időszak kezdete.
 
 
 
Időszak megadása esetén
az időszak vége.
 
Városunk
Kecskemét Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal elérhetősége
 
6000 Kecskemét, Kossuth tér 1.

Telefon: +36-76/513-513
Telefax: +36-76/513-538
E-mail: kecskemet@kecskemet.hu
varoshaza@kecskemet.hu
cityhall@kecskemet.hu

 
Ügyfélszolgálat
 
Telefonkönyv
 
Helyi hírek
 
Ide írja az üzenet szövegét
címzett neve

cimzett e-mail címe:

feladó neve:

feladó e-mail címe:

 
Nyomtatás
2019.06.24. hétfő
 

Díjazták a legjobb hazai és európai animációs filmeket

 
 
 

Átadták a 14. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál és a 11. Európai Animációs Játékfilm és Televíziós Filmfesztivál díjait szombaton este a Hírös Agórában.

A KAFF utolsó előtti napján a filmvetítések mellett az animációs szakma kiválóságai tartottak mesterkurzusokat, bemutatták a Magyar animációs alkotók I. című kötetet, továbbá sor került a Magyar Nemzeti Filmarchívum DVD-bemutatójára is. A két párhuzamosan futó fesztivál versenyprogramjait zsűriző bizottságoknak nehéz dolguk volt a filmekkel, de végül megszülettek az eredmények, amelyeket szombaton este telt házas közönség előtt hirdettek ki ünnepélyesen a Hírös Agóra színháztermében. A következő eredmények születtek:

A 11. EURÓPAI ANIMÁCIÓS JÁTÉKFILM ÉS TV-FILM FESZTIVÁL DÍJAZOTTJAI

Kecskemét város díja

MEDVEVILÁG SZICÍLIÁBAN / THE BEAR’S FAMOUS INVASION – Rendező: Lorenzo MATTOTTI

A legjobb egész estés játékfilm

A KENYÉRKERESŐ / THE BREADWINNER – Rendező: Nora TWOMEY

A legjobb TV-speciál

A zsűri megosztva adta a díjat a következő két filmnek:

A BANDITA PATKÁNY / THE HIGHWAY RAT – Rendező: Jeroen JASPAERT

MIMI ÉS LISA – A KARÁCSONY FÉNYE / MIMI & LISA – CHRISTMAS LIGHTS MYSTERY – Rendező: Ivana SEBESTOVÁ, Katarína KEREKESOVÁ

A legjobb televíziós sorozat

VITELLO UNDI BARÁTNŐJE / VITELLO GETS A LUCKY GIRLFRIEND – Rendező: Dorte BENGTSON

Az Országos diákzsűri díja: MICSODA POMPÁS TORTA! / THIS MAGNIFICENT CAKE! – Rendező: Marc James ROELS, Emma DE SWAEF

A 14. KECSKEMÉTI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL DÍJAZOTTJAI

A fesztivál nagydíja

SZEZON UTÁN / OFF SEASON – Rendező: LÁNG Orsolya

KATEGÓRIA DÍJAK

A legjobb egész estés játékfilm

RUBEN BRANDT, A GYŰJTŐ / RUBEN BRANDT, COLLECTOR – Rendező: Milorad Krstić

A legjobb rövidfilm

BELA – Rendező: Tóth Roland

A legjobb televíziós sorozat

A zsűri megosztva adta a díjat a következő két filmnek:

CIGÁNYMESÉK – RIZA ÉJSZAKÁJA / GYPSY TALES – RIZA’S NIGHT – Rendező: TÓTH-PÓCS Roland

KIPPKOPP A HÓBAN /KIPPKOPP IN THE SNOW

Rendező: FABÓK Szilvia, MIKORI Tama

A legjobb alkalmazott animáció

COMEDY CENTRAL PIXEL IDENTS – Rendező: MENDREI Miklós

A legjobb diákfilm

JAQUES ÁMOKFUTÁSA AVAGY MIKOR VESZÍTJÜK EL BIZALMUNKAT ÖNMAGUNKKAL SZEMBEN / JAQUES RAMPAGE OR WHEN DO WE LOSE OUR SELF-CONFIDENCE – Rendező: HORESNYI Máté

KÜLÖNDÍJAK

A legjobb elsőfilmért: SZIMBIÓZIS / SYMBIOSIS – Rendező: ANDRASEV Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért

REMAKE – Rendező: KLINGL Béla

A legjobb forgatókönyvért

VÁROSI LEGENDÁK - AZ EMBERI TEST / URBAN LEGENDS – THE HUMAN BODY – Rendező: GLASER Kati

A legjobb 3D

MARTIAN LOGISTICS CO. – Rendező: MOLNÁR Csaba

Legjobb technikai kivitelezés

SOLAR WALK – Rendező: BUCSI Réka

Dicsérő oklevél

APAPARA / FATHERFREAKOUT – Rendező: CSONT Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE / IRJAM AND JONIBE – Rendező: ROFUSZ Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS – Rendező: MOLNÁR Luca Anna, VERHÓCZKI Ádám

TOVÁBBI DÍJAK

A Magyar Filmkritikusok díja: SZIMBIÓZIS / SYMBIOSIS – Rendező: ANDRASEV Nadja

A Magyar Filmkritikusok dicsérő oklevele: SZEZON UTÁN / OFF SEASON – Rendező: LÁNG Orsolya

A Gyermekzsűri díja: SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK / MERMAIDS AND RHINOS – Rendező: TRAUB Viktória

Az Országos diákzsűri díja: SZIMBIÓZIS / SYMBIOSIS – Rendező: ANDRASEV Nadja

Közönségdíj: A KENYÉRKERESŐ / THE BREADWINNER – Rendező: Nora TWOMEY

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja: KIPPKOPP A HÓBAN / KIPPKOPP IN THE SNOW – Rendező: FABÓK Szilvia, MIKORI Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei

PAPP Attila: Teremtés gyakorlatban (Bucsi Réka: Solar Walk)

HARANGOZÓ Ádám: Szerelmes tumor (Tóth Luca: Lidérc úr)

BETHLENFALVY Péter: Közel a tengerhez (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)

 
 
 
PROGRAMOK