feladó e-mail címe:

Nyomtatás
2020.01.13. hétfő

Cycloross OB - Kecskemét országos bajnoka: Radics Milán!

Radics Milán, a Szeleshát Birtok Kecskeméti ES bringása lett az U17-es korosztály országos bajnoka. A kiváló fiatal sportoló Szeberényi Gyula Tamás alpolgármestertől vette át az aranyérmet, valamint a bajnoki trikót, melyet egy éven keresztül viselhet. De a csapatnak sikerült egy ezüstöt is megcsípnie, Fűzva Ambrus révén.

A Benkó Zoltán Szabadidőparkban rendezték vasárnap a Cyclocross Országos Bajnokságot. Az év legkiemelkedőbb és legjobban várt téli kerékpárversenye az ország minden tájáról vonzotta azokat a bringásokat. Ők azok, akik imádják a kemény kihívást, amit a hideg, a füves, saras, homokos, olykor jeges terep, a sok természetes és mesterséges akadály, valamint a nagyszámú, rendkívül felkészült ellenfél állít eléjük.

A verseny 10 órakor kezdődött a Hobbi kategóriával, melyben több kecskeméti kerékpáros is rajthoz állt, és mindannyiuk sikeresen teljesítette a négykörös versenyt. Következtek a korosztályos versenyek. Az U15 és az U17 együtt indult, és a legnagyobb meccset Vas Barnabás (U15) és Radics Milán (U17) vívta. Milán húzta be az első helyet, ezzel ő lett korosztályának országos bajnoka, míg a második helyen érkező Barnáé lett az U15-ös bajnoki trikó.

Az U19 és a Master2 futama is kedvezett a hazai közönségnek, mert mindkét kategória bővelkedett kecskeméti versenyzőkben. Végül az U23-asok futama hozta meg az újabb kecskeméti sikert: Fűzfa Ambrus, a Szeleshát Birtok Kecskeméti ES frissen igazolt versenyzője másodikként ért célba. Könnyen lehetett volna kecskeméti arany is, ám sajnos, a végig magabiztosan vezető Gohér Mihály az első helyen tekerve bukott egy hatalmasat, és feladni kényszerült a küzdelmet.

A nap végén rendezett Elit női és férfi futamra voltak legtöbben kíváncsiak, ők pedig meg is hálálták a közönség lelkes biztatását. A Vas család napja volt ez, miután a nőknél Barni nővére, Vas Kata Blanka győzött, a férfiaknál pedig bátyja, Balázs nyomta le a regnáló bajnokot, Búr Zsoltot, megszerezve a bajnoki trikót.

A nap végére borzasztó hideggé vált a levegő, leszállt a köd, de a lelkes tömeg megvárta a díjátadást, melyen Szeberényi Gyula Tamás alpolgármester adta át az érmeket, bajnoki trikókat és ajándékokat a legjobb versenyzőknek.