Szövetségünk megtartotta éves küldöttgyűlését 2023. március 31.

Szövetségünk 2023. március 31-én az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatóságának Kápolna utcai intézményegységében tartotta meg éves küldöttgyűlését.  Az alapszabályban rögzítetteknek megfelelve a szövetséghez tartozó 37 tagszervezet 1422 fős tagságát 45 küldött képviselte. Meghívott vendégként Lévai Jánosné önkormányzati képviselő, tanácsnok asszony, Szalókiné dr. Kis Katalin, szövetségünk korábbi elnöke, továbbá Uhljár Gábor, a polgármesteri hivatal munkatársa volt jelen.
A küldöttgyűlés a napirendet megelőzően megemlékezett a közelmúltban elhunyt, a város kulturális életében kiemelkedő szerepet betöltő Palotás József hegedűművészről, pedagógusról, köztiszteletben álló intézményvezetőről, az M. Bodon Pál Zeneiskola egykori igazgatójáról.
A tiszteletadást követően napirend szerint folytatódott a küldöttgyűlés munkája. A törvényességet követve a küldöttek levezetőelnököt, jegyzőkönyvvezetőt, jegyzőkönyv-hitelesítőket és szavazatszámláló bizottságot választottak. A formaságok után a levezetőelnök ünnepélyes eseményt jelentett be.
A küldöttgyűlés tiszteletbeli elnöki címet adományozott a szövetség 2022-ben leköszönt elnökének, Szalókiné dr. Kis Katalinnak. Kormányosné Makai Eszter, a szövetség jelenlegi elnöke méltatta Szalókiné dr. Kis Katalin munkásságát. A címmel járó diszoklevelet és plakettet Lévai Jánosné adta át a tiszteletbeli elnöknek.
Az ünnepi percek után a 2. napirendi pont szerint a küldöttgyűlés megtárgyalta, és kisebb módosításokkal, kiegészítésekkel egybehangzóan, egy tartózkodással elfogadta a szövetség új alapszabályát. Ennek egyik legfontosabb eleme, hogy az 1994-ben alakult szövetség a jövőben ‒ amennyiben a Kecskeméti Törvényszék jóváhagyja ‒ Kecskeméti Nyugdíjasszövetség néven és új székhelyen fogja folytatni tevékenységét.
A 3. napirendi pontban az előzetesen kiküldött, a 2022. évi szakmai munkát értékelő elnökségi beszámoló került megvitatásra. Ezt az anyagot Kormányosné Makai Eszter elnök a 2022. éves gazdálkodásról szóló szóbeli kiegészítéssel tette teljessé. Ezzel együtt elfogadásra került a felügyelőbizottság jelentése, valamint a 2023. évi költségvetés tervezete is.
A napirendnek megfelelően a küldöttgyűlés titkos szavazással személyi kérdésekben is döntött. A szövetségben hosszú ideje nagyon aktívan és eredményesen dolgozó, de egészségi állapota miatt tisztségéről lemondott Probojáczné Túri Éva elnökhelyettes helyére Lángné Nagy Máriát választotta meg a küldöttgyűlés. Elnökségi tagként pedig Kovács Antal kapott bizalmat a testülettől, s bekerült az elnökségbe.
Az egyéb hozzászólások során Juhászné Balasi Franciska elnökségi tag a szövetség soron következő programjáról, a versmondók találkozójáról, valamint a VersVarázs műveltségi játék sikeréről tájékoztatott. Kormányosné Makai Eszter a júniusban megrendezésre kerülő juniálisra hívta fel a figyelmet, kérte a küldötteken keresztül a tagszervezetek aktivitását.
A vitáktól sem mentes küldöttgyűlés hasznos és eredményes munkát végzett.

1. melléklet Beszámoló a 2022. év munkájáról
  2. melléklet A szövetség 2022. évi gazdálkodásáról, vagyoni helyzetéről