Kodály Zoltán nyomában
Sétánk segítségével nyomon követheti, hogyan őrzi Kecskemét városa híres szülöttének, Kodály Zoltánnak emlékét. A világhírű zeneszerző, zenepedagógus így vallott szülővárosáról: „Mindig kecskemétinek éreztem magam.” Ennek számtalanszor tanúbizonyságát is tette. Az 1934-es évben például Kecskemét város úgy döntött, hogy Hírös Hét néven fesztivált szervez, hogy ismertségre és némi bevételre tegyen szert. Kodály több kórusművet is komponált a Városi Dalárda számára, ezzel országos kulturális jelentőségű eseménnyé avatta a rendezvényt, amely tömérdek látogatót vonzott, hatalmas sikert aratott. A Hírös Hét a mai napig Kecskemét egyik legnagyobb nyári fesztiválja.
Állomások
Kodály Zoltán szülőházának emléktáblája – Vasútpark
Ma már sajnos nem áll az az épület, ahol Kodály Zoltán született. A Vasútállomás épületének falán emléktábla őrzi emlékét.
Leskowsky Hangszergyűjtemény
Az ország egyetlen látogatható hangszergyűjteménye, ahol öt kontinens hangszereivel és szórakoztató, interaktív tárlatvezetéssel várják az ide látogatókat.
Kodály Intézet
A Szent Miklós templom puritán rendházában működik a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Kodály Intézete. Az épületben Kodály életútját bemutató kiállítás várja az érdeklődőket, amely a felújítás ideje alatt is látogatható.
Psalmus Hungaricus
A gótikus táblaoltárokra emlékeztető Psalmus Hungaricus alkotást 2007-ben Kodály Zoltán születésének 125. évfordulóján állíttatta Kecskemét városa. Szemők Zsuzsanna szobrászművész alkotása egyben a Psalmus Hungaricus alapjául szolgáló Magyar Zsoltár szerzője, Kecskeméti Végh Mihály előtt is tiszteleg.
A Városháza
A Kodály Zoltán születésének 100. évfordulója alkalmából készíttetett harangjáték minden nappali órában megszólal.
Emléktábla az első magyar zenei általános iskola emlékére
Kodály sugalmazására 1950-ben Kecskeméten alapították Magyarország első ének-zenei általános iskoláját, amelyről a mester ezt mondta: „Ez az iskola valaha Kecskemét dicsősége lesz”, s később pénzügyi felajánlást is tett, hogy méltó épületbe kerülhessen. A kiváló intézmény 1967 óta Kodály Zoltán nevét viseli. Az iskola ma a szépen felújított Ferencz József laktanya épületben működik, méltóképpen őrizve a kodályi örökséget. Az első iskolaépület helyén álló ház falán emléktábla áll.