Ugrás a tartalomra
Keresés

Hozzájárulok hogy az adataimat hírlevél küldés céljából felhasználják. Elfogadom az adatkezelés tájékoztatót!

Bölcsődei ellátás fejlesztése Kecskeméten

Projekt címe: Bölcsődei ellátás fejlesztése Kecskeméten
Azonosító szám: TOP-6.2.1-19-KE1-2019-00003
Felhívás témaköre: Gyermekellátási szolgáltatások fejlesztésének megvalósítása a megyei jogú városokban
A felhívás címe/kódszáma: Bölcsődei férőhelyek kialakítása, bővítése / TOP-6.2.1-19
Kedvezményezett: Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata
Támogatási összeg: Bruttó: 1.736.310.720,-Ft
Támogatási mértéke: 100%
Támogatási alap: Európai Regionális Fejlesztési Alap
Projektfejlesztési időszak kezdete: 2020. I. félév 
Beruházási tevékenység kezdete: 2021. I. félév 
A projekt záró dátuma: 2023.december 20.
Közreműködő szervezet neve:
Magyar Államkincstár Bács-Kiskun Megyei Igazgatóság
Közreműködő szervezet elérhetősége:
H- 1054 Budapest, Hold u. 4.
Postacíme: 6001 Kecskemét, Pf. 373.
www.szechenyi2020.hu

 
Megvalósítás helyszíne/helyszínei:
A fejlesztés három helyszínen valósult meg. A projekt keretében a Klapka utcai „Pöttyös Bölcsőde” Kecskemét belvárosában, a Klapka u. 18. szám (Hrsz.: 1194) alatt található. A fejlesztés ugyancsak érinti a Fecske I. utca 7. (Hrsz.: 1204) szám alatt található telket, ahol a bölcsőde parkolói kerültek elhelyezésre.
A projekt keretében továbbá a katonatelepi új, 2 csoportos bölcsőde kialakítása a Kecskemét-Katonatelep, Platán utca 1. szám (Hrsz.: 15397/2) alatt, valamint a hetényegyházi bölcsőde kivitelezése Hetényegyháza, Pajtás utca 1. szám (Hrsz.: 20798/6) alatt valósult meg, mely két új, 2 csoportos bölcsőde építését foglalta magában.
 
Várható műszaki/szakmai eredmények:
A fejlesztés keretében megtörtént a Klapka utcai „Pöttyös Bölcsőde” régi telephelyén az intézmény átépítése, melynek során az építési engedély kiadásakor hatályos Magyar Szabvány Előírásnak (MSZE 24210-1:2012) megfelelő épület kialakítására került sor, nettó 782 m2-es hasznos alapterületű, környezetbarát, energia-hatékony és komplex módon akadálymentesített földszinten elhelyezendő 4 csoportszobával 56 férőhellyel. A létrejött új intézmény a modern, esztétikus tárgyi környezettel biztosítani tudja a gondozási és nevelési tevékenység feltételeinek, valamint a dolgozók munkakörülményeinek, továbbá az igénybe vevő családok komfortérzetének javítását. A projekt részcéljai közül kiemelkedik a fejlesztéssel érintett épületek és közvetlen környezetük komplex akadálymentesítése (pl. akadálymentes WC kialakítása, akadálymentes parkolóhely biztosítása, akadálymentes személybejáró, információs és irányjelző táblák, indukciós hangerősítés), amely lehetővé teszi az ellátáshoz történő egyenlő esélyű hozzáférést minden rászoruló számára. Megvalósultak a tervezéssel érintett ingatlan környezetrendezési munkái: játszóudvar, kertépítészet, akadálymentes parkoló és kerítés kiépítés. A fejlesztéssel a jogszabályi és szakmai előírásoknak mindenben megfelelő intézményi környezet és eszközháttér alakult ki, amely elősegíti a magas színvonalú gondozási-nevelési tevékenység ellátását.
A hetényegyházi új nettó 414 m2-es 26 férőhelyes bölcsőde megvalósítása és a szükséges eszközökkel történő felszerelése hozzájárul az országos szintű foglalkoztatási, szociális, családtámogatási és bölcsődei férőhelyszám növelését célzó törekvések eléréséhez. A megvalósított bölcsődei beavatkozás elősegíti Hetényegyháza és a környező külterületek demográfiai összetételének javítását, a képzett, fiatal munkaerő helyben tartását, illetve új fiatal családok beköltözését. A hetényegyházi bölcsőde beruházásának keretében egy környezetbarát és energiatakarékos épület kialakítása történt meg, amely hozzájárul nem csak a város, de az egész ország környezet- és klímavédelmi célkitűzéseihez. A fejlesztéssel a szakmai előírásoknak mindenben megfelelő intézményi környezet és eszközháttér alakult ki, amely elősegíti a magas színvonalú gondozási-nevelési tevékenység ellátását. A 730 m2-en kialakításra kerülő játszóudvar pedig lehetőséget biztosít a kora gyermekkori mozgásfejlesztés megvalósítására.
A beruházás eredményeként 2023. szeptember 1. napján a bölcsődei intézmény megkezdte működését.
 
A katonatelepi új 26 férőhelyes bölcsőde kialakítása és a szükséges eszközökkel történő felszerelése hozzájárul az országos szintű foglalkoztatási, szociális, családtámogatási és bölcsődei férőhelyszám növelését célzó törekvések eléréséhez. A katonatelepi bölcsőde beruházásának keretében egy környezetbarát (az új épület kielégíti a közel nulla energiaigényű épületek követelményszintjét) és energiatakarékos (20 db napelem kerül elhelyezésre 6 kW rendszerteljesítménnyel, modern gépészet alkalmazása) épület kialakítása történt meg, amely hozzájárul nem csak a város, de az egész ország környezet- és klímavédelmi célkitűzéseihez. A fejlesztéssel a szakmai előírásoknak mindenben megfelelő intézményi környezet és eszközháttér alakult ki, amely elősegíti a magas színvonalú gondozási-nevelési tevékenység ellátását. A 695 m2-en kialakított játszóudvar pedig lehetőséget biztosít a kora gyermekkori mozgásfejlesztés megvalósítására.
A beruházás eredményeként 2022. szeptember 1. napján a bölcsődei intézmény megkezdte működését.
 

Bölcsődei ellátás fejlesztése Kecskeméten - Aktuális


 



 

2023. november 27.


Bölcsődei ellátás fejlesztése Kecskeméten - Galéria